Kedi Yaş Mama

Sutlaciko

Kedi yaş maması kaç günde bir verilmeli aşırılaştırılırsa ne olur

3 CEVAP

Emirrckr

Temiz içerikliyse her gün bile verin derdim ama bu devirde hem ekstra masraf(çünkü bir paket Schesir'in adedi 60-70 TL civarı oldu.)hem de her gün illa bir yaş mama beklentisi içerisine sokuyor.
Bu sefer de kediniz ısrarla size yalvararak yaş mama istiyor,kuru mamayı yememekte inat ediyor.
Bir kediyle asla inatlaşamazsınız,sonucunda yine o kazanır ve mecburen vermek zorunda kalırsınız söyleyeyim :))
O yüzden her gün vermeye alıştırmayı bu nedenle kimseye önermiyorum,
Haftada 3-4 kez aralıklı günlerle verilebilir mesela Pazartesi-Çarşamba-Cuma gibi.
Veya yaş mama yerine evde kendiniz de tavuk vs.haşlayıp fileto halinde sunabilirsiniz.
Seçim tamamen sizin :)
Fakat gerçekten de kedinin ana yiyeceği ve öğünü kuru mama olmalı.

KimJeongguk

Haftada 1 veya 2 en ideali. 1 paket yaş mamayı yarı yarıya bölüp haftada 2 güne paylaştıradabilirsiniz. Aşırılaştırılırsa dişlerde çürüme ve tartar yapmaya başlayabilir. Diş eti hastalıkları da oluşabilir. Yaş mama sıksık yiyebileceği bir besin değil ana besinleri kuru mama olmalıdır. Yaş mamaya küçük yaşta ne kadar çok alıştırırsanız ileride kuru mamanın suratına bile bakmaz.

beyzathemoc1

Dişlerini temizliyorsanız kilosu normalse kuru mama yemeye devam ediyosa ve içeriği güzelse her gün bile verebilirsiniz ama en az haftada 1-2 defa verilmesi lazım