Tavuklu Mamanın Mantarla Alakası Varmı

Sutlaciko

Bebek kedime tavuklu mama verdiğimizle iligisi olabilirmi mantar olmasının

1 CEVAP

aslihan_e

Tavuğun ve tavuklu mamanın mantara neden olduğunun düşünülmesi tavuklara hastalıklara karşı antibiyotik uygulamalar yapılmasından geliyor, antibiyotik kullanımı mantarı güçlendirebilir, etinden tüketince kediye geçen antibiyotik yüzünden onda da mantar olur gözüyle bakılıyor. Oysa yeterince probiyotik alan ve dengeli beslenen bir kedide tavuk ve dolayısıyla tavuklu mama mantara neden olmaz. Ben mesela çok çok az miktarda sarımsak da eklerim mamalarına, kedilerimde maşallah hiç mantar sorunu yaşamıyoruz sık sık tavuk yemelerine karşı. Kediyi sadece tavuğa ya da tavuklu mamaya mahkum ederseniz tabi ki sağlığı bozulmaya, dolayısıyla cilt problemleri oluşmaya başlayabilir.