Mama Değişimi

ezgiisu

Kedimin mamasini degistirmek istiyorum nasil yapmaliyim? Direk mi degistireyim?

9 CEVAP

Elifoo

Marka yas vs bir yana, hicbir durumda mamasini bir anda degistirmemelisiniz. En az 1 hafta icerisinde porsiyonlar halinda degisim yapmalisiniz. Ornegin ilk gun 4/1 yeni mama 2. Gun 4/2, 4. Gun 4/3 ve son gunlere dogru da tamamen yeni mama seklinde yapmalisiniz. Aksi taktirde bagirsaklari ve bunyesi olumsuz etkilenecek, ishal kusma vb tepkiler gosterecektir.

Zeynepcik

Kendinizin mamasını markası ne? Kendiniz kaç yaşında? Bu sorulara cevap verirseniz yanıtlayabilirim.

ezgiisu

Kedim 1.5 2 aylik bana getirirlerken refleks mama getirmisler

ezgiisu

Diger mamayla karistirarak mi vermem lazim yani?

ezgiisu

Diger mamayla karistirarak mi vermem lazim yani?

Elifoo

Ooohhoo kesinlikle cok dogru bir karar vermissiniz degistirmekle. Burdan onerilen hayvanlar uzerinde deney yapmayan markalar vardi onlara bakip butcenize gore secebilirsiniz. Ama yine de bir anda gecmeyin.

ezgiisu

Benim de icim hic rahat degil o yerken, bir an once degistirmek istiyorum

Elifoo

Anliyorum cok da haklisiniz ama iste kas yaparken goz cikarmayalim :)

Bir anda mama değişimi yaparsanız kediniz ishal olur. Alacağınız yeni mamayla şimdiki mamayı bir süre karıştırarak verin sonra geçersiniz yeni mamaya tamamen.