Kedi Sahiplen Me

Sutlaciko

Cins kedimin yanına tekir kedi alsam sorun olur mu

3 CEVAP

aslihan_e

Sanıldığının aksine kedilerin köpekler gibi cinse özgü davranışları yoktur. Cins bir kedi çok hareketli olabilirken tekir bir kedi çok sakin olabilir. Bu tamamen sizin şansınıza kalmış ya da huyu oturmuş yetişkin bir kedi sahiplenirsiniz. Ayrıca iki kedinin anlaşıp anlaşmayacağını yine onlar belirler. Kediniz bir kediye karşı arkadaş canlısı olabilirken başka bir kediden rahatsız olabilir. Bu da yine biraz şans meselesi. İnsanlar mesela "Sarman kediler çok avcı olur, çok hareketli olur" derler, benim geçmişte bir sarman kedim vardı ve tam bir uykucu şirindi, hiç hareketli değildi. Aynı şekilde aşırı uslu iki tekirim var. Oyuncu tekirim de var tabi ki. Tamamen kedinin huyuyla ilgili. Cins kedilerin çoğu kalıtsal rahatsızlıkla doğuyorlar, özellikle kalpleri çok narin oluyor, o yüzden belki onlar daha az hareketli olabilirler, koşturduklarında hemen yorulabilirler. Yoksa bu ağır kanlılık cinslerinin özelliğinden oluşmuyor. Her kedi avcı olarak yaratılmıştır.

Sutlaciko

Evi kedilerle doldurmak istiyorum

aslihan_e

Ben doldurdum, harika bir duydu ama tuvalet temizlikleri biraz zorluyor.