Kedi Kısılaştırma

Sutlaciko

Kedi kısırlaştırma kaç yaşından sonra yapılmalı

3 CEVAP

KimJeongguk

Erkek kediler 8 aylıktan sonra dişi kediler ise 1 yaştan sonra yapılması aslında en sağlıklısı. Bu yaşlara gelindiğinde riskler en az düzeyde olur. Sadece dişi kedilerin kısırlaştırmasını 1 yaştan sonra geçiktirmemek gerek rahim iltihabı maalesef dişi kedilerde çok yaygın bir hastalık hemen yakalanabiliyorlar.

Renklipati

6 aylık ti yaptırdım dişi kedimi kızgınlığa girmeden,2,5 kg üzeri ise 6.ayda yaptırabilirsiniz, erkek kedilere genellikle 1 yaş diyor vet ama erkek kedileride 6.ayında yaptıran çok arkadaş var

Kısırlaştırma yazıp filtreleme yaparsanız bu konuyla ilgili yüzlerce başlık cikiyor