Mama Kabı Ve Su Kabı

Sutlaciko

Mama kabıyla su kabını birbirinden uzak koymak mantıklımı ve su ve mama kanını arttırmak gereklimi

5 CEVAP

AyseMia

Bu denli üst üste konu açınca alttaki konularınız göze carpmaz, o yüzden aşırı konu açmanızın bir anlamı yok, sizin aleyhinize olur boşa uğraşmış olursunuz. Doğru yanıtı aldıktan sonra ara ara açmanızı tavsiye ederim. Tabii puan kasmak için yapıyorsanız o başka.

AyseMia

Sorunuza gelince ise: su kabı evde ne kadar çok olursa o kadar su içmesini artıracaktır, her köşeye uygun yerlere olabildiğince su kabı bırakın, tabii suları günde en az 2 kez değiştirip temiz tutmanız gerekli. Mama kabının yakınına su kabı koyulması da önerilmez mamanın kokusu suya sindiğinde suyu az içmesine sebep olabildiği için.

Sutlaciko

Hayır aklıma geldikçe yazıyorum

didemuysl

Birbirinden uzak koymak pek mantıklı olmayabilir şuan da yavru olduğu için belirli ölçülerde verebilirsiniz büyüdükçe mama ve su kabının boyutunu da isterseniz daha rahat kullanabileceği şekilde alabilirsiniz

salihaondag8

Ben kısır yetişkin erkek kedimin mama kabını ayrı yere su kabınıda ayrı yere koyuyorum ya bu şekilde yada mama su yan yana koyun ama bu şekilde de pek su içmek istemiyorlar mamanın kokusu suya geçiyor diye birde yan yana durunca pek ilgilerini çekmiyor ve kediler içmek istemiyor bu şekilde o yüzden pek önermem ama deneyin içiyorsa o şekilde yapıp su icimini arttırmak adına da başka yerlerede koyabilirsiniz su kabı bol bol su içer en azından maddi durumunuz varsa mama kabını bir yere koyup onun harici su şelalesi alıp onuda başka yere koyun su içimi artar bence Su ve mama kabı ayrı yerlerde olsun inşallah faydam olmustir 🤗