Kedilerin Birbirini Emmesi

ozgesahinn

En fazla iki haftalık kedileri biberonla besliyorum bayağı içiyorlar ama kafese koyduğumda birbirlerinin organlarını emiyor on dk sonra uyuyorlar. Doymamış mı oluyorlar ya da bu davranışın zararı var mı normal mi bilen var mı ?

5 CEVAP

Organlarını emiyorlar derken anlayamadım:) Onlar kavga ediyorlardır oyun oynuyorlardır. Bizim yavrular da arada böyle yapıyorlar:) bu arada kedileri kafeste mi besliyorsunuz?

Infernus

Meme arıyorlar muhtemelen. Çişini siz yaptırıyorsunuz değil mi? Yaptırdıktan sonra o bölgelerinde kalıyorsa onun kokusunu alıp o yöne yönleniyorlardır. Gözleri görmüyor o yüzden kokuya göre hareket ediyorlar.

ozgesahinn

Bayağı annesini emmeye çalışır gibi yapıyorlar orayı meme sanıp arıyorlar heralde ama diğerine zarar verir mi emerek emin olamıyorum

ozgesahinn

Evet her yemek sonrası sırtlarını sıvazlayıp tuvaletlerini yaptırıp siliyorum ama kokusu kalıyor dediğiniz gibi sanırım yöneliyorlar

ozgesahinn

Büyük kedimin taşıma kafesini temizledim sıcak su torbasıyla orada yatıyorlar uyandıklarında yatağıma alıyorum orada besliyorum 45 dk 1 saat sürüyor ilgilenmem sonra biraz oynayıp uyuklamaya başlıyorlar o zaman kafese geri koyuyorum