Aşı Ve Kısırlaştırmada Yaş

2 yaşında aşısız kedi için karma kuduz lösemi vs gibi aşılar ilk kez yaptırılabilir değil mi yaş bir sıkıntı olmuyor? iç dış parazit düzenli olarak yaptırmaktayız ama diğer aşıları bulunmuyor daha önce. kısırlaştırma operasyonu için de 2 yaş bir sorun teşkil etmez değil mi? Karma aşılarını yaptırıp kısırlaştırmayı düşünüyorum erkek kedi için kısırlaştırma pek zor değilmiş sanırım ama yine de 2 yaş geç midir merak ettim aşı ve kısırlaştırma için veteriner öncesi farklı kişilere sormak istedim yaptıran var mıdır yetişkinken

5 CEVAP

HaydutveNazli

Hiç sorun olmaz

aslihan_e

Karma aşı, ilk kez yapılacak kedi için her zaman iki doz olmalıdır. Tek doz sadece gençlik hastalığına karşı korur o da canlı aşıysa, yoksa bir işe yaramaz. İlk defa aşı olacağını veterinere belirtin ve mutlaka iki doz yaptırın. Yoksa güçlendirme dozu sanıp tek doz yapabilirler. Bu yetişkin tek doz yapalım diyen olursa güvenmeyin, öyle bir şey yok. Hem kısırlaştırma hem aşı için çok güzel bir yaş. O yaştaki kedide aşılar yavrulara göre daha yüksek oranda ve daha uzun süre bağışıklık sağlar.

gizmssahinn

Aşıları tam değilse muhtemelen en baştan başlanarak yapılır aşılar. kısırlaştırma için de 2 yal ideal bir yaş erkek kediler çok kolay atlatıyor zaten ameliyatı

gizmssahinn

Aşıları tam değilse muhtemelen en baştan başlanarak yapılır aşılar. kısırlaştırma için de 2 yal ideal bir yaş erkek kediler çok kolay atlatıyor zaten ameliyatı

beyzathemoc1

Lösemiye hic gerek yok karmayı da muhtemelen tek doz yaparlar markaya göre değişir de hic sorun olmaz kısırlaştırma icin de aşı için de