Kedim Emzirirken Canı Yandığı İçin Artık Emzirmiyor. Yaraları İçin Ne Yapmalıyım?

aspegul

Bahçeli evimizde büyüyen 2 kardeş kedi var.İkisi de yaklaşık 2 hafta önce doğum yaptılar.Bir kedinin sadece 1 yavrusu vardı diğerinin de 4 yavrusu vardı.doğumdan 2 hafta sonra kedileri birleştirdiler ve beraber emzirmeye başladılar yavrular her ikisinden de karışık emiyordu:) Kedilerimin birinin memelerinde yaralar çıktı ve artık canı yandığı için yavruları emziremiyor.Kedilerin devamlı başında bekliyor bazen yalıyor ama emmelerine izin vermiyor hatta artık tıslamaya ve kaçmaya da başladı.Yarası iyileşirse emzireceğini düşünüyorum.Kedide herhangi bir halsizlik ve iştah kaybı yok.Bir de ekstra yabancı 2 yavruya da süt annelik yapıyorlardı.Şimdi emziren tek kedim var ve 7 yavruya süt yetmeyecek diye korkuyorum.Kedimin yaralarının geçmesi için sürebileceğim bir krem önerir misiniz? Yavru kediler için de benim ekstra besleme yapmam gerekir mi sizce?

2 CEVAP

kedilimadam

İmkanınız varsa önce veterinere götürün çünkü yaralar enfekte olmuşa benziyor ve bu durum tedavi edilmezse ne yazık ki ölümcül sonuçları olabilir.Crystalin diye bir sprey var ondan alıp sıkabilirsiniz.Çok etkili, bizzat denediğim ve hızlı şekilde faydasını gördğüm için söylüyorum.Üstelik alkolsüz ve bebeklerin yalaması durumunda sorun yaratmayacak bir ürün.Ama imkanınız varsa önceliğiniz veterinere götürmek olsun, antibiyotik tedavisi gerekli fotoğraflardan anladığım kadarıyla.Çok geçmiş olsun, hepsine sağlık diliyorum.

Kediniz çok kötü görünüyor bence veterinere gitmelisiniz