Kedim Kabız Ve Hangi Mamayı Vereceğim.

Eliflal245

Dün sekiz aylık kedimi veterinere götürdük ve kabız olduğu ortaya çıktı.Veteriner Bağırsak rahatlatıcı bir ilaç verdi onu severek yiyor. Eski mamasını değiştirin dedi ama hangi mamayı vereceğimizi söylemedi hatta sordum ama sadece yoğurt verebileceğimi söyledi hangi marka mamayı alabilirim.

7 CEVAP

Kedimekim

www.farmina.com/tr/kedİnİz-İÇİn/farmina-vet-life-kedİ-mamasi/79-gastrointestinal-kedi.html bu ürune bakabilirsiniz kedimin bagirsak sistemi icin veterinerim bunu onermisti

bsecnl

kuru mama mı yoksa yaş mama mı arıyorsunuz

Cesminurr

Yaş mama verin düzelene kadar ayrıca sitede sindirim düzenleyici macunlar var onlardan alabilirsiniz

Eliflal245

Teşekkür ederim

Eliflal245

Kuru mama

Eliflal245

Teşekkür ederim

Infernus

Kabızlık sorunu mama kaynaklı da olabilir hareketsizlik ve az su içme sebebiyle de. İçeriğinde çok lifli tahıllar içeren mamalar kabızlık yapabilir. Az hareket ediyorsa sürekli uyukluyorsa bağırsakları da az çalıştığı için kabız olması muhtemel. Atlayıp zıplatın oynatın koşturun. Kum kabı sürekli temiz olsun. Çok titiz kediler kirli görünce yapmamazlık edebiliyor. En önemlisi bol su içmesini sağlayın. Su herşey için iyi. Sürekli taze olsun suyu günde 3-4 defa değiştirin. Evin çeşitli yerlerine çeşitli kaplarda koyun örneğin bir yere camda koyun başka yere metal. Plastik kap kullanmayın. Su pınarı da alabilirsiniz teşvik etmesi için. Yine de az içiyorsa daha çok yaş mama kullanabilirsiniz hatta biraz daha sulandırabilirsiniz yaş mamayı. Ne kadar çok su alırsa o kadar iyi. Bununla birlikte gimcatin probiyotik macunu var onu kullanabilirsiniz bu macun bağırsak florasını düzenlemeye yardımcı olacaktır.