Kedimin Tüy Dökmesini Nasıl Engellerim

KEDİMİN TÜY DÖKMESİNİ NASIL ENGELLERİM ACABA VE NEDEN TÜY DÖKTÜĞÜNÜ BİLEN VARSA YAZABİLİR Mİ

12 CEVAP

oztasilares

Balıklı mama kullanın ve kaliteli bir mama olduğundan emin olun içeriğinin, furminatörle 15 günde bir normal tarakla da her gün tarayın, yaş mamayı arttırın ayda 3 4 defa veriyoruz biz, hafta da bir tüm yumurta sarısı, balık yağı veya vitamin macunu verebilirsiniz. Stresli veya bir hastalığı olmadığından ve bu dökümün mevsimsel olduğundan eminseniz bunlar tüy dökümünü azaltıyor

deniz_berkan

kedinizi sakın traş ettirmeyin psikolojisini bozarsınız ... şuan mevsimsel bir geçiş var tüy dökme zamanı + bebeklik tüylerini değişiryor olabilir benim kızda cok fena döküyor bu ara.. dr clauders hair & skin tablet ve sıvı kullanın .. engellemez ama azaltır yeni cıkan tüylerine bakım yapar

aleyn

neyle besliyorsunuz. o kadar küçük bi kedinin bu kadar tüy dökmemesi gerek.

buddha_bar

Engelleyemezsiniz tararsiniz azalır tras ettirirsiniz az göze batar ama su mevsimler tuy dokme mevsimleri mumkun değil.

oztasilares

Traş ettirmeyin. Hem traştan sonra vücut ısıları daha da artıyor hemde onların psikolojisi için iyi bir şey değil zaten kediler tüy döken hayvanlar azaltabilirsiniz ama yok edemezsiniz traş ettirmekten ziyade daha güzel çözümler var.

deniz_berkan

işte onlar bebeklik tüyleri kıl şeklinde değildir uçar heryere pamuk gibi aynı :)

yani normalden biraz fazla tüy döküyö gibi ara sıra oynadığı yerlerde
yattığı yerlerde tüy yumakları buluyorum bunun nedeni ne olabilir
kedim 2 aylık

Çok teşekkürler denicem bunları
Stresten ve bir hastalık tan olduğunu sanmıyorum evde çok hareketli,mutlu,durmadan oyun oynamak istiyor
Mevsimsel olup olmadığını nasıl anlarım ki

hmm anladım teşekkürler

titrekpasa

Ya mevsimsel yada mamadan olmalı iyi takip edin ..

ya bide tüyleri sert de değil aşırı ince ve sık tüyleri var
dökülünce bide pamuk gibi etrafta tüyler oluyo inec ince

Hmm anladım ondan demekki bebeklik tüylerini döküyor demekki