Kedim Neden Sürekli Halıyara Kakasını Yapıyor Nasıl Vaz Gectire Bilirim Yardımcı Olurmusunuz

Faem1453

kedim neden halılara kakasını yapıyor bir sorunumu var çözemedim

6 CEVAP

Krystal

Mutlaka bir rahatsızlığı vardır. Ve sizin kakasını görmenizi istiyordur. Acıl veteriner derim ben

Nurbaran

Kedi kumu kedi kabı gibi şeyler neden olmuş olabilir kabı küçük gelmiştir belki

bblackk

Bir şeye tepki olarakta yapıyor olabilir. Eğer tek bir halıya yapıyorsa kum kabına yapmaya alışana kadar halıyı sermemenizi tavsiye ederim

serot10in

Benim kedim kum kabını temizlemeyi unuttuğumda gelip kasıtlı olarak yatağa çişini yapıyor.Ama eğer böyle bir durum yoksa yeniden kum eğitimi vermeyi deneyebilirsiniz patilerini her defasında kuma sürterek ya da eğer kakasında farklı olumsuz bir durum gözlemliyorsanız veterinere danışmanızda iyi olabilir.

Balimbesiktas

Kuma hic mi alışmadı, bazen mi yapıyor

Mariana

Tuvaletini yaptığını gördüğünüz gibi hemen kuma taşıyıp bırakın onu orda yada yapmadan kumuna taşıyıp bırakıp bekleyin sert bir şekilde hayır derseniz zamanla alışır kuma yaptığı yere sirke ile silebilirsiniz yapmaması için. Deneyimlerime göre yazıyorum işe yaradı bende