Ic Parazit Hakkinda

Fistikpasa

Sokakta buldugumuz ve iki haftadir baktigimiz yavru kediye ic parazit hapi yutturduk ve aksaminda diskisinda parazit görduk. Acaba yutturdugumuz hap ise yaramadi mi yoksa diski yoluyla mi atiyor pek bilgi sahibi degilim bilen varsa aciklayabilir mi?

3 CEVAP

Fistikpasa

Anladim tesekkurler. Bu arada kedinin pireleri de var ama cok küçük olduğu icin yapmaya korkmustuk ama yarın dış parazit damlasını da uygulayacagız

AyseMia

Evet dışkı yoluyla atılır. Parazit gördüyseniz hapı içirdiğiniz günden 1 hafta 10 gün sonra aynı dozda ikinci kere tekrar yutturun. Tek seferde bitmez, 1 hafta 10 günü geçirmeden yeniden uygulayın.

AyseMia

55 günlük ve üzeri ise dış parazit damlası uygulanabilir yada daha küçük yaşta ise ve çok pire varsa kliniğe götürürseniz daha düşük dozda bir sprey yada damlanın yarısını da uygulayabiliyorlar. İç-parazit ve dış parazit de tehlikeli, özellikle yavrularda ölüme kadar gidebiliyor, dozuna dikkat edip uygulanabilir.