Kısır Dişi Kedim Aşırı Bağırıyor?

Emirrckr

Arkadaşlar günaydın,yaklaşık 1,5 yıldır beraber olduğumuz iki kısır dişi kedim var(anne-kız)
Bu sabah anne kedimizin sesleriyle uyandık,sürekli kapının önüne gidip bağırıyor ve kızını da çağırıyor.
Hani kapıyı açsam kızını da alıp gidecekmiş gibi yapıyor.Tabii kızı onu pek takmıyor ve gelmiyor diye daha da şiddetli bağırıyor arada ağlıyor gibi yapıyor.
Kızgınlık sesine benzer bir ses fakat kedim kısır ve kızgınlıktaki gibi bir davranışta göstermiyor.
Neyden kaynaklanıyor olabilir?
Bu arada büyük kızım 1 yıl önce küçük kızım da Ocak sonu aynı veterinerde kısırlaştı.Bu zamana kadar da hiçbir problem yaşamamıştık.

8 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Yazdığınızı okuyunca çok şaşırdım. Bu tesadüf müdür yoksa bizim de anlayamadığımız başka bir şey mi vardır bilmiyorum ama benim kedilerimden biri de birkaç gündür alışkın olmadığımız şekilde sabaha karşı bize bir şey anlatmaya çalışıyormuş gibi miyavlıyor. Bunu anneme anlattığımda annem de kendi kedilerinden birinin aynı şekilde olduğunu söyledi son günlerde. Bahsettiğim kediler de kısır bu arada, dediğiniz gibi sadece miyavlama var, başka kızgınlık belirtisi yok.

Umarım sadece, kedisel bir paranormal aktivitedir, başka bir sorun yoktur hiçbirimizin kedisinde. :)

Bol patili günler dilerim.

Emirrckr

Evet umarım öyledir,
Hani yaşı da olduğu için öyle oyalayayım desem oyuna pek pas veren bir kedi de değil,
Sabah gerçekten çok zor geçti şimdi uyuyor bakalım.

Minipettan

Benim kedilerimin sadece 1 tanesi kısır ve oda rahat ama kısır olmayan bir kedim vardı kızgınlıkta yapıyordu kısır olansa sürekli kendini sevdirmeye çalışıyordu kendini yapmaz pek öyle şeyler ama mantık ile düşündüm olayınızı eskiden bir olay yaşamış olabilir anne kedi eski sahibi,eski yavru vb. Kaybetmiş ölmüş veya arıyor olabilir tabi siz anne kediyi nasıl aldığınızı bilirsiniz bu yüzden eğer sokaktan aldıysanız veya eskiden bir süreç yaşamış olabilir

fatmavci8

Kısırlaştırmayla hormon üretimi tamamen bitmiyor, yumurtalıklarla %80 i ancak alınabiliyor. %20 si hayvanın dişiliğinin devamı için kalıyor. Belli dönemlerde kızgınlık göstermesi normal o yüzden

aytunccc123

Ya bizimkilerden tasarladigim kadarıyla hani anne kedi yavrusunu cagiriyor gibi geldi ama sizin yavru kocaman olmuştur artık ilginc gerçekten hani acaba psikolojik bi durum mu eski bi seyi mi hatırladı
Uyandiktan sonra düzelir belki

Emirrckr

Durum güncellemesi yapayım,
Bağırma problemimiz sona erdi,şu an rahat rahat yayıla yayıla yatıyor,sabahki halinden eser yok,sabah ne oldu da o hale geldi hala anlamıyorum :))

aytunccc123

Ne hikmetse bugün benim anne kedimde bagiriyor acaba yavrularının birkaçını sahiplendirdim onları mı arıyor diye düşündüm sürekli bagiriyor neyseki etrafta erkek kedi yok olsa dahi bu dönemde aktif değiller artık yinede tabi dikkat ediyorum bi an önce kisirlastiracagim hem fiziki hem mental olarak çok yoruldu anne kedim

aytunccc123

Evet belki dediginiz gibi kısır kedilerdede çok kısa süreli ve hafif kızgınlık oluyordur benim diğer kızım ilk aylarında yerde yuvarlanma ve erkek kedilere cilvelenme yapıyordu kısır olmasına rağmen ama artık iyice değişti erkekleri bile yanına yaklastirmiyor iyi gecindiklerine dahi tisliyor biraz memnuniyetsiz ve kendi halinde takılmayı seven bi kedi bizim bu bebekleri de hiç sevmiyor