Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim tırnaklarını kestirtmiyor :(

NergisMeryem
NergisMeryem

282


Kedimin özel tırnak makası var ve şu an yavru olduğu için çok hareketli koltukları tırmalıyor bu yüzden tırnaklarını biraz kısaltmam gerekiyor ama ne zaman patisini elime alsam sorun çıkartıyor kaçıyor cidden normalde uysal bir kedi olmasına rağmen konu tırnak kesmeye gelince çok hırçınlaşıyor sizce ne yapmalıyım?


5 Cevap

umut61
umut61

2874


Kedinizi bir havluya sarın bu şekilde tırnaklarını kesin. Bu şekilde yapamazsanız birinden yardım alın. Farklı alternatiflerde var ama yazarsam panter emeller beni hayvan düşmanı olarak görebilirler. :)


susesi22
susesi22

734


Uyurken genelde bu işlem yapılabilir


sibelaltuntas
sibelaltuntas

665


Ev kedileri için çıkarılmış gelenekler diyelim... Kedilerin tırnaklarının bir insan tarafından kesilmesine gerek yoktur. Bu gayet doğal çünkü çoğu kedi patilerine dokunulsun istemez hele arka ayaklarının. Evde sağı solu tırmalasın istemiyorsanız kedi tırmalama ağacı almalısınız, kedi olan evde kedi tırmalamasıda olmalı yoksa hayvancağız doğal olarak koltuğa halıya gidecektir. O tırmalama sayesinde kendi tırnaklarını zaten düşürüyor ve bunu sık sık yapıyorlar içiniz rahat olsun : )


umut61
umut61

2874


sibelaltuntas evde tırmalama tahtası olması koltukları delik deşik etmeye engel olmuyor. O yüzden kesilmeleri gerekiyor.


bayanpigme
bayanpigme

295


Benim kedim normalde çok aşırı oyuncu bir kedi. Genelde uyurken ya da uykusundan uyanır uyanmaz kesiyorum. Daha kolay oluyor. Bir de mesela ben keserken annem onun dikkatini başka yere topluyor. O oralarla ilgilenirken bende kesiyorum. Uykusundan hemen sonra dene derim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
588 Görüntüleme
5 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor