Kedim Saldırıyor

reallspace

Kedim daha 4 aylık ıç ve dış parazitini yaptırdım karma ve kuduzu daha yaptırmadım iki hafta sonra yaptıracağım. Fakat kedim göz bebeklerini büyüterek durduk yere saldırabiliyor. Koluma yapışıp arka patileriyle Koluma ittirerek ciddi ciddi ıssıroyor. Geceleri normalde beraber uyurduk artık durduk yere böyle yaptığı için onu salonda bırakıyorum. Geceleri falan dudağımı kulağımı ıssırarak beni uyandırabiliyor ve refleksin yavru kedi kuru mamasını anlıyorum fakat onu sevmiyor sanırım yemiyor artık. Ev yemekli ekmek falan yemeyi tercih ediyor ne yapmalıyım iki sorun için?

4 CEVAP

Nurbaran

Benim de kedim gece gelip beni ısırarak canımı acıtarak uyandırıyor ve mama istiyor geceleri yapmasının nedeni acıkması olabilir ya da ilgi istiyor da olabilir eğer sadece gece değilse onunla oyun oynamayı deneyin oyun oynamadığınız zamanlarda enerjisini atamadığı için agresif olabiliyorlar

Elifoo

Bir kere oncelikle mamasini bir an once degistirin.. onun disinda diger problem icin gunduz olabildigince oynayip enerjisini atmaya calisin. Ozellikle uyku saati yaklastiginda oynama isini once arttirip sonra yavas yavas sakinlestirin. İsiginizi kapattiktan sonra da bir daha asla oynamayin. Yoksa her miyavladiginda ya da isirdiginda oyun oynanacagini bilir ve bu sureci daha da uzatir. Salona kapatma isinden de vazgecmelisiniz bu onu daha cok sinirlendirebilir “sen misin beni odaya kapatip kendin rahat rahat uyuyan!”edasina burunebilir :) Bunun disinda kediniz daha bebek, bu yuzden hareket eden her seye saldirma atlama isirma yemeye calisma potansiyeline sahip. Neyi isirmasi neyi isirmamasi gerektigini sizin ogretmeniz gerekiyor. Daha once sorulmus sorulara da yazilmisti ben de oyle yapiyorum, sizi her isirdiginda asil isirmasi gereken oyuncak vb bir sey verin. Onun disinda opulmeye alisik bir kediniz mi var bilmiyorum ama Mico beni isirdiginda (genelde yere yatmis oluyor) elimi yavasca cekip hayir deyip boynundan onu sabitleyecek sekilde opuyorum. Cok canice bir sahne gibi oldu ama sevildigini anliyor :D hatta sonrasinda yine isirmaya calisip ufacik isirip yalamaya basliyor. Her seyin basi sevgi. Size ne yaparsa yapsin sevgiyle yaklasin kizarken bile sevin.. su an bir bebek oldugunu da unutmayin insallah yakin zamanda cozulur problemleriniz :)

Benim kedim yavruyken bu sorunu çok yaşıyodum bütün gece uyutmuyodu büyüdükçe bu sorunda kayboldu küçük ve enerjik olduğundan oyun oynamak istiyor diye düşünüyorum oyun oynamayacağını anlayınca yapmaz benim deneyimimce