Yavru Dişi Kedim Erkek Kardeşini Emiyor

Eceorbay

Merhabalar. 2 erkek yetişkin 1 dişi yavru kedim var. Geldiği süreçten beri dişi kedim erkek kardeşlerini emmeye çalışıyor. Bir kedim tepki verdiği için müsade etmiyor ama diğer erkek kedim sanki annesiymiş gibi karnını açıp hem temizliyor hemde emmesine müsade ediyor. Ben gördüğümde yavaşça ayırıp mamaya yönlendiriyorum ama bı sure geçince tekrar yaşanıyor aynısı. Dişi kedim 4-5 aylık olduğu için emerken dişlerinide kullandığı için erkek kedimin memeleri yara oluyor. Bu emme huyundan nasıl vazgecirebilirim? Deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Bazı erkek kedilerde annelik içgüdüsü olabiliyor. Bence şu an için müdahil olmanıza pek gerek yok, yavru kediniz büyüdükçe zaten bırakacaktır. Emdiği erkek kediniz de canı acımaya başladığında zaten ona izin vermez merak etmeyin. Anne kedilerin de yavrularını sütten keserlerkenki süreçtir bu. Yavruların dişleri çıkıp da annenin memelerini acıtmaya başladıklarında acı eşikleri ölçüsünde dayanırlar, dayanamadıkları yerde onları kendilerinden uzaklaştırarak memeyi bıraktırırlar. Siz endişe etmeyin, süreç kendiliğinden iyileşecektir. :)

Bol patili günler dilerim. :)