Dış Parazit Damlası

Patilicns

Merhaba dış parazit damlası ayda 1 mi yoksa 3 ayda bir mi geçen ay yaptırmıştık bu ay veterinerimiz bir daha yaptı

7 CEVAP

AyseMia

Yazları 2 ayda bir, kışın 3 ayda bir yaptırmanız uygun olur. Aslında damlaların bir çoğunun etkisi evet 1 ay ancak pire, kene yoksa (sadece ev içinde yaşasa da pirelenebilir) sık sık yaptırmanız karaciğerini yormaktan başka bir şey değil. Bazı Veterinerler böyle maalesef herkes Hekim olamıyor tabii ne yaparsınız. :) Bir dahakine daha dikkatli olun. :)

bildiğim kadarıyla üç ayda bir yapılan bir damla. ben kedime o şekilde yaptırıyorum, zaten üç ayda bir veterinerimiz mesaj atıp hatırlatma yapıyor.

Patilicns

Veteriner bizi gondikledi mi kedimde pire bit vs yok sorduğumda da dış parazit her ay yapılması gerekiyor etkisi 1 ay dedi bende o benden daha iyi bilir diyerek yaptırdım

Tuanaalsk

Biz 2 ayda bir yaptırıyoruz

_SeNa

İç dış paraziti 3 ayda bir yaptırıyoruz. Zaten veterinerimiz de 3 ayda bir demişti bize.

duyguylmz

Benim kedim dışarı çıktığı için aya bir damlatiyorum damlasını. Ama kediniz dışarı çıkmıyorsa ayda bir bana da fazla geldi.

Patilicns

Çok teşekkürler cevaplarınız için