Kedide Pire İçin Yardım Lütfen :(((

Coconutbey

Ya ben bıktım artık bu pire olayından 17 gün önce dış parazit yaptırdık hatta advantage miydi neydi güçlü olandan yaptırdık ama bugün sanki elimde bir şey gördüm yakaladım sonra baktım yoktu. Kedimi taradım gezen bir şey yoktu ama 1 tane küçük nokta gördüm pire dıskısından şüphelendim. Ama dediğim gibi daha yeni dış parazit yaptırdık ya. Evi de süpürmüştüm her yeri noldu evi pire mi bastı anlamıyorum kedilere dış parazit etki mi etmiyor nedir napıcam ben ya?????

8 CEVAP

E_Thor

Aynı durumu ben de yaşadım bugün. Güncel kalması için yazıyorum..

AyseMia

Aynı durumdan ben de muzdaribim ve bu pire illeti hemen biten bir şey değil ne yazık ki. Evi de ilaçlatmanız gerekiyor. Hatta evi 2-3 kez ilaçlatıp, kedisine de defalarca kez dış parazit damlası uygulatıp halen kurtulamayanlar biliyorum. Kedinizi günde 2-3 kez pire tarağıyla tarayın, izin veriyor ise şanslısınız çoğunu öldürürsünüz bu şekilde tekrar damla kullanmadan. Seresto pire tasması da çok öneriliyor kediniz tasma taktırıyorsa ondan kullanın derim, pireleri uzak tutuyor 7-8 ay dış parazit damlası uygulamanıza gerek kalmıyor.

Coconutbey

Ve eşim kaşınmaya başladı kabarcıklar oluştu kolunda falan pire ısırığı mı diye düşünmeye başladım psikolojim bozuldu yarın doktora gideceğiz

Coconutbey

Kedim tasma taktırmıyor malesef of ya peki evi ilaçlatırsak kedim nolucak evde durabilir mi

AyseMia

Evin boş olması, ne siz ne kediniz kimse olmaması gerekiyor 4-5 saat tabii ki.

AyseMia

Pire larvalarına da etki eden türden olması gerek mutlaka bu arada, hem ev ilaçlamasının, hem de kedinize uyguladığınız damlanın.

Emirrckr

Pire başa beladır,
Eğer pire varlığından eminseniz kesin çözüm evi ilaçlatmak ve kedinizde de bir hekim kontrolü sonrası dış paraziti tekrarlamak.
Muhtemelen ancak bu şekilde köklerini kurutursunuz.

Buse_odm

Bende yaptırdım arkadaşım ile aynı gün onun kedisine de bulaştı ben tabi temasta bulundurmadım fib korkusu ile ama ben elma sirkesini bir şişenin içine koyuyorum yarısını yarısını da su soyup sıkıyorum ve tarıyorum onun kedisine de yaptık 2 günde kurtuldu