Kedi İle Uzun Yolculuk

MinelG

Arkadaşlar kedim ile 6 saat boyunca yolculuk yapmak zorundayım ailecek gideceğiz 1 hafta 10 gün kadar kalacağımız icin evde bırakamam bakacak kişi de yok çevremde mecbur onu da götüreceğim ama daha öncesinde yarım saatlik bir yolculuk yapmıştık çok korkmuştu ve gidene kadar yüksek sesle miyavlamıştı.Tekrardan çok korkmasından ve alışamayıp yol boyunca bağırmasından korkuyorum.Daha önce yolculuk yapan var mı kedisiyle? Uyuşturucu ilaç vermek istemiyorum onun dışında önerilerde bulununuz lütfen :)

6 CEVAP

ipeksukck

Zor olucaktır illaki ben çok yolculuk yaptım. Kedinin taşıma puseti varsa içinde dursun zeminine kumaş serin rahat etsin yolculuk devam ederken camları çok sık açmayın üşütür ve ayrıca camları kapatarak ara sıra kucağınıza almanızda fayda var kumu yemi suyu yanında olsun bağırması bir süre sonra yorulur zaten

ipeksukck

Korktuğu için bağırması çok çok normal psikolojik olarak hayvan arabaya bindiğinde veterinere gittiğini düşünüyordur yada ortamdan korkmuştur siz sakin olun boynunun altını sevmeye çalışın ama hayvanı sıkmamaya dikkat edin zaten hayvan bağırmazsa sıkıntı iyi yolculuklar

Elifoo

Benim ilk gittigim veteriner evime 3 saat uzakliktaydi. Dolayisiyla gidip gelisim 7 saati buluyordu. Sizin kokunuzun ve onun kokusunun oldugu bir kiyafeti oyuncagi vs tasima kabinin icine koyun. Bir sure bagiriyorlar evet ama sonra susuyor yapicak bir seyi yok. Dediginiz gibi 10 gun cok uzun bir sure yaninizda goturmeniz cok mantikli geldi bana. Siz sakin kalin mumkunse onun yaninda oturun insallah bir sey olmaz :)

MinelG

Taşıma puseti var ama deli gibi bağırıyor yıpranmasından,onu çok etkilemesinden korkuyorum

MinelG

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

MinelG

Taşıma çantasını kucağımda koyacağım,önerileriniz için teşekkür ederim :)