Catnip (Kedi Otu) Çayı Kedilere Faydalı Mıdır?

Fistikpasa

Kedi otundan çay yapıp kedisine içiren var mı acaba ve faydaları nelerdir

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Kedi otu çayını insanların rahatlama, rahat uykuya dalma gibi amaçlarla kullandıklarını çok duydum ancak kedilere verildiğini hiç duymadım, o yüzden risk almamanızı öneririm. Ayrıca sorunuzu okuduktan sonra ufak bir araştırma yaptım, fazla kullanımı insanlarda mide problemlerine sebep olabiliyormuş. Kedinize de farkında olmadan fazla miktarda verip sağlığını bozabilirsiniz.

Kedi otunun kokusu onları yeterince yatıştırıyor zaten. Kedi otunu ot olarak ya da sprey formda olanından edinerek kedinizin en çok vakit geçirdiği yerlere koyabilirsiniz/püskürtebilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)