Kedim Artık Kuru Mama Yemek İstemiyor

Buse_odm

Arkadaşlar ben araştırma yaptım ve kuru mamadaki yapay vitaminler ve proteinler yavrumuzun gelişiminde çok etkili değil ve sadece preotein varmış et yok yani etoburlar bende veteriner tavsiyesi ile ev yapımı mamaya geçtim ama bir yere giderken mecbur kuru mama veriyorum çünkü geç yese doğal mama bozulur diye korkuyorum bir yere giderken yemesi gerek nasıl tekrar sevdiririm

5 CEVAP

Kokomina

Yaş mama ile beslenen kediler kuruyu bırakıyor ve seyrelterek geçin derim

blue_hpood

bir yere gittiğinizde yaş mama verin. fırsatınız varsa hiç dönüş yapmayın.

Cennet29

Blue_hpood yorumun da ne demek istedin acaba

Ipekse

bende çok duydum yaş mama vermeyin işte hasta olur öyle böyle. kedim kuruyu çok yemiyordu ve kilosu çok azdı yaş mamayla karıştırıp verdim. bir gün iri bıraktım bir gün püre gibi ezdirip karıştırdım kuru mamaya ve yemeğe başladı kilosu da yerine geldi. sadece kuru mamayı çok koymamaya dikkat edin bence yaş mamanın sosu bütün kuru mamaya bulaşsın.

Busraaadgn

Bende aynı sorunla veterinerime danıştım ve başlangıçta yaş mama miktarını çok tutarak kuru ile karıştırmamı söyledi.Ben biraz fazla kuru mama koymuşum başta o yüzden yemedi daha sonra biraz yaş mamayı arttirinca hal oldu