Eve Aldığımız Yeni Kedi Hakkında

Durukj

Merhaba annemler eve aldıkları iki kediden bir tanesini tanıdıklarımdan birine sahiplendirdi diğerini kendileri sahiplenmeye karar verdiler galiba gidip iç dış parazitlerini yaptırdılar dün üstünde hala pireler yaşıyordu ama kedinin üstünden düşüyorlardı bugün sanırım hiçbiri yok ama hala kaşınıyor pire yumurtalarını tarakla aldım ama hala üstünde siyah küçük şeyler var onlar için yapabilirim bir de kediye proplanın yavru kedi mamasını aldım veteriner kuru mama ya geçebilirsiniz dedi ama sadece ilk verdiğimde gerçekten yedi ondan sonrasında çok fazlada yemedi mamadan bugün de yemedi ne yapabilirim başka verebileceğim herhangi bir şey var mı

6 CEVAP

aslihan_e

Kustuğunda her zaman parazit çıkacak diye bir şey yok, paraziti kaka yoluyla atarlar ama parazitlerin yaydığı zehirden, hareketlerinden, ısırmalarından dolayı rahatsız olup kusuyorlar. Genelde bağırsaklarındakini çıkaracak kadar kusarlarsa parazit görünüyor. Onda pire varsa mutlaka parazit vardır. Zaten genelde paraziti olan kediler daha çok etkilenip kusuyor, sağlıklı kedi doz fazla gelmezse kusmaz. Ben ilaç verdiğimde gün içinde fazla yedirmem kusma ihtimaline karşı. O siyahları alabildiğinizi elinizle alacaksınız, yıkamadan kolay kolay gitmezler ama tabi ki yıkanmaz şuan. Bir ay sonra mutlaka tekrar iç dış parazit uygulaması yaptırın, hem pireden hem iç parazitlerden kurtulmak için, yoksa geri sarabilirler.

Ketonmanya

Merhabalar.

Hekim hangi marka dış parazit uyguladı acaba? Etkili bir markaysa zaten tamamı dökülmüştür, pislikleri kalmıştır yalnızca üzerinde.

Mama konusuna gelince de eğer bir kez bile iştahla yemişse mamayla bir sorunu yoktur. Dişlerinde de bir sorunu yok demek ki. Belki sadece çok aç değildir. Su içmesi nasıl? Yaş mama da verebilirsiniz ama şu an onun kuru mamaya iyice alışması için hassas bir dönemi, daha çok yavru çünkü, nadiren ve az miktarlarda verin ki kuru mamadan uzaklaşmasın. Kuru mamanın tadına iyice alışması için yaş kuru mamanın üzerine de biraz yaş mama koyarak yumuşatabilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)

hknoktn

Kediler fazla mama yedikleri zaman da kusabilirler. Mamayı yiyor üzerine su içiyor ve 1 saate kalmadan kusuyor bu normal bir durum. Yaş mama vermeyin kuru mama ile devam edin. Bizler için oluyor fakat acıkınca yiyecektir böyle olursa daha sağlıklı olur.

Durukj

Cevabınız için teşekkürler. Markasını bilmiyorum şu içmesi iyi mamadan çok su içiyor kuru mamayı çok yemiyor arada gidip konuluyor ama çok yemiyor dediklerinizi denemeye çalışacağım .Az önce kustu veteriner ishal olması ve kusması normal dedi iç parazitlerini atıyordur dedi ama kustuğu şey pek parazite benzemiyordu sanki başka bşr şeydi

Durukj

Cevabınız için teşekkürler

Durukj

Cevaplarınız için çok teşekkürler dediklerinizi yapmaya çalışacağım.Dünden beri tuvaleten çıkınca popsunu yere sürüyordu artık normal yürürken bile durup yere sürüyor acaba neden olabilir anal kesesinden kaynaklanıyor olabilir mi acaba