Bilen Var Mı ?

Patilicns

Merhaba gece 2 ye kadar hiçbiryer yoktu yani dün ama sabah 9 da kalktım kedim bu halde bu ne veterinere yazdım cevap vermedi kaşıma mı başka birşey mi cristalin spreyle sildim şimdi ama yaşayan var mı bu durumu

15 CEVAP

Edasahinbay

Gece oynarken kafasını çarpmış olabilir mi ? Sesler duydunuz mu gece

Minminik

kaşımış gibi duruyor bir kaç gün gözlemleyin crystalin sıkın ve mantar olma ihtimaline karşı top kekik demleyin ve bu kısma sürün.
geçmez ise doğru veterinere

Okan3439

Tek çare aşı gibi duruyor benim kedimde krem şanpuan vs iyileşmedi 2 doz aşıyla atlattık

Mini2019

Kedinizi yıkama vs yormayın. Direkt kazıntı ekim testi yaptırın. Tek çözümü bu. Tr’deki aşılar birçok mantar türüne etkisiz.
Veterinize rus mantar aşısını sorun.

PofudukLeo

Merhaba , kızarıklık harici tüy dökümüde var gibi fotoğrafta görülen. Mantar başlangıcı olma ihtimali de var. Crystalin kullanmaya devam edin ancak sıçrama ihtimaline karşı sürekli kontrol edin ki başka bir bölgede de gelişirse mutlaka veteriner tarafından ışıkla kontrol ettirin. Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede atlatırsınız.

Patilicns

Gece çıngıraklı bir topu var ortaya onu koyuyorum onunla oynuyor ses herdaim oluyor topu koyduğum yerde duvardan başka bişey yok tabi duvarlarada çarpmış olabilir

Patilicns

@Minminik mantarız ama bitmek üzereydi tüylerimiz çıkıyor veterinerimize sorduğumda top kekiği ilk kez duyduğunu ve gereksiz yere strese sokmaya gerek yok dedi ecosinle 2 kez yıkandı ketoralle yıkandı cristalin batikon ve travazol kullandık şimdide specialist shampoo diye birşey verdi sadece bitmek üzere olan bölgeye köpürtüp yıkıycam

Benim kedimde de vardı kızarıklık sadece tüyle alakalı kısım değil. Doktor kaşıma izi dedi fotoğraf attığımda gözlemledik geçti biraz gözlemleyin isterseniz siz de

Patilicns

Mantarımış :( sürekli yayılıyor

Patilicns

@Okan3439 2 kilo olmadan yapmıyorlar başka veterineride aradım yapalım diye ama 2 kilo en az olması gerekiyor

Okan3439

@patilicns kediniz kaç kg yaşı kaç ne mama veriyorsunuz biraz bahsederseniz bildiğim kadarıyla size yardımcı olmaya çalışırım mantardan çok çeken biri olarak

mervevehubble

Tavuklu mamadan olmuştu bize bu yaşlardayken kesince bitti. Aşı da olmadı sadece crystalin ve vitamin ile düzelmişti ama 1 ay kadar sürmüştü

Patilicns

@Mervevehubble 3 aylık 1kilo 400 gram royal canın babycat mamasını veriryorum veterinerimizden aldık kilosunu ve değerleri için bunu kullanmamız gerekiyormuş en çabuk gelişimi ve kilo aldırmasını sağlayan mamaymış

Superisi814

Merhaba,
Çok geçmiş olsun.
Mantar sürecinde kesinlikle tavuklu mamayi kesin.Sureci uzatır ve zorlastirirsiniz.Sonra mantar iğnesi yaptırmayın, kediniz çok küçük, her daim fayda etmez ve kara ciğer yorar.
Tecrübe ile sabittir.

Patilicns

@Superisi814 cevabınız için teşekkürler çok sağolun bende öyle düşünüyorum ama veterinerimiz oldukça sabit bu mamada kalmamız gerektiğiyle ilgili dedim acaba tetikliyor mu diye bana tetiklemez özel mamalar bile hep tavuklu dedi ama bende tetiklediğini düşünüyorum yavrum yemez strese girer diyede başka mamaya geçiş beni açıkçası korkutuyor