Yedikleri Yeterli Oluyor Mudur?

aytunccc123

Arkadaslar 44 günlük kalan üç yavru kedimize Orijen Six Fish veriyorum bir tabak içerisinde
Bazen hepsi iştahlı yiyor bazen biri yiyor bazen hiçbiri yemiyor ve üstünü kapatır gibi yapıp birakiyorlar
Sevmiyorlar diyemem seviyorlar yani ama acaba yetiyor mu diye düşünüyorum?
Annelerini de emdikleri icin genelde anneleri disardayken acıkıp daha iştahlı yiyorlar
Ama yani günde ortalama 1-2 avuç anca yiyorlar yaklasik
Önceki sefer bebeklere yaş mamayla karışık verdiğim için onlar her koydugumda yiyordular bunlar şimdi kuru mamayi çok acikmadan yemiyorlar
Sizce bu şekilde devam mı edeyim yoksa biraz istahlari artsin diye yaş mamada mı vereyim?Normalde yaş mamaya alıştırmak pek istemiyorum ama böyle de sanki az yiyorlar gibime geliyor

Birde önceden soru acmistim Orijen Six Fish yavru kediler için yeterli olur mu diye bazı arkadaşlar kitten verin veya ek takviye kullanın dediler
Orijen Six Fish i sevdiler alıştılar diye ben kitten almadım ve bundan devam ediyorum ikinci paketle
Fakat takviye malesef veremiyorum gimcat kitten paste yalatmaya çalışıyorum asla yemiyorlar balık yağı içinde yine burdaki arkadaslar daha erken demiştiler o yüzden hiç denemedim gimcat kitten pastede 6.haftadan itibaren diye biliyorum ama hani denemek için başlayayım dedim hiçbirine yediremedim

7 CEVAP

Emirrckr

Orijen Six Fish tüm yaşam evreleri için uygun bir mama.
Az yemelerinin sebebi doyurucu bir mama olduğundan kaynaklı olabilir zaten yavru bir kedinin yetişkin bir kedi gibi beslenmesi beklenemez.
Yine de biraz katı gıdaya teşvik amacıyla yaş mama olayına girmek istemiyorum derseniz haşlanmış tavuk tavsiye ederim,fileto halinde sunabilirsiniz miniklere.
Muhtemelen bayıla bayıla yerler.
Mamayı kapatma davranışı yavru kedilerde çok sık gözleniyor ben araştırıp öğrenmiştim,
Beğenmediği için değil de içgüdüsel olarak saklayıp daha sonra yemek adına böyle yapıyorlarmış.
Yani size"henüz tokum,daha sonra yiyeceğim."mesajı vermiş oluyorlar :)
Dediğim gibi bi gözlemleyin dilerseniz haşlanmış tavuk falan vermeyi deneyin,eminim severler.

hknoktn

Merhaba. 3 aylık olana kadar kitten mama ile beslemenizde fayda var. Aynı şekilde anneyi de kitten ile beselerseni süt miktarı ve içeriğindeki protein değerinden tutun da annenin kilo almasına kadar bir çok şeyde fayda olacaktır. Onun haricinde mamayı örter gibi yapmaları genelde beğenmedikleri anlamına geliyor benim yavrularım mamayı kabul edene kadar 4 farklı mama almıştım sorunum kalmadı. Bebek oldukları için yaş mamadan ziyade ben kedi çorbası veriyordum genelde meow marka yengeç püresini tercih ediyoruz haylazlar çok iyiler

Venusss0

Kullandığınız mama uzun süre tok tutan bi mama ben kedime acana kullanırken günde 30 40 gr yiyordu nd kitten mamaya geçiş yapalı günde neredeyse 2 çay bardağı yiyor hem anne hem yavrular için orijen kitten mamaya geçmeniz iyi olur diyeceğim ama zaten yavrular 44 günlük olmuşlar muhtemelen 30,35 günlük olunca bu mamaya alıştırdınız 10 15 gün için başka bir mama almanıza değmez diye düşünüyorum takviye olarak vitaminlerle yormayın bedenlerini daha çok minnaklar

Venusss0

Sanırım sahiplendirmeyi düşünüyordunuz 2 aylık olunca o yüzden 10,15 gün için geçmenize değmez dedim

Venusss0

Acana first feast çok yağlı deniliyor yine de siz bilirsiniz.

aytunccc123

Birini kendim sahiplenecegim yani kitten mı kullanmam gerekir?
Orijen kitten stoklarda bulamıyorum pek
Acana first feast alabilirim

aytunccc123

Bi soru açayım bakayım deneyenler olduysa tavsiyelerini alayım