Hassas Sindirim Problemi

cemremio

Arkadaşlar merhaba kedisinde hassas sindirim problemi yaşayanlar bakabilir mi ? Hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

16 CEVAP

Advance sensitive mama kullanıyorum, kediminde sürekli ishal olma problemi vardı hassas sindirime sahip, ama mutlaka prebiyotik ve probiyotik takviyeside yapıyorum düzenli olarak.

Ben aralıklı olarak hills i/d kuru maması kullanıyorum o baya iyi geliyor ama sadece veterinerlerde bulabilirsiniz, bide yaş mama ödül maması vs ccok cok nadir vermeye calısıyorum cünkü cok hassas. İç dış parazitlerinde kist aşısınıda unutmayın daha geniş spektrumlu bir koruma sağlar. Ama tabi öncelikli olarak kan hemogram tahlilleride yaptırın genel checkup gibi. Bazı kediler sindirim yönünden hassas oluyor maalesef :(

cemremio

Genel durumunda herhangi bir sorun olmadığı için kan tahlili falan yapmadı hekimimiz, direkt mamadan şüphelendi, hassas sindirim problemi olabilir dedi, veterinerimiz de mama tavsiye etti yarım kilosuna 200 lira demişti, brit deniycem birde olmadı veteriner maması alıcaz mecbur

Cennet29

Brit ztn ishal yapan bi mama genelde. Kabız kedilere daha iyi geliyor. Bizdede aynı sorun var ben unıque gastrointestinal mama kullandım 1 sene kadar. Sonra çok yavaş şekilde sanabelleye geçiş yaptım 1 ayda geçtim bağırsakları hassas diye. Mama cok iyi geldi kedimde iştahlı yedi bi kaç ay kullandık şuan kokulu gaz cıkarıyo bide mama yemeyi azalttı. Kedim dışarda da gezdiği için kakasını göremiyorum ama büyük ihtimalle yine yumuşak kaka yapıyo. Bende şmdi hills gastro mamasına geçicem sanırım umarım kedim yer ztn cok seçici. Belki snabelle ile karışık devam ederim

cemremio

10 kiloluk sanebelle aldım bir ümit kullandık ama benimkine yaramadı, benim ki de aşırı hevesle yemedi ama iştahlı bir kedi olduğu için sorunda çıkmadı, petlebi de britten bu anlamda memnun kalanlar vardı mamanın yorumlarında, o yüzden 2 kg lık olanı alıp bir denemek istedim

Cennet29

Sanabelleyi içerik olarak cok beğeniyorum cünkü kullandığımızdan beri kedim cok az tüy döküyo ve yumuşacık tüyleri fln. Benim kedim dışarda kuş fln da yediği için onun bağırsaklarının bozulmasıda normal sanırım. Kan vs var mı malesef gözlemleyemiyorum kedim tuvaletini hep dışarıya yapıyor. Ben sadece evde yatarken kokulu gaz cıkardığını gözlemledim birde poposu kirli oluyo. Cıvık yaptığını bunlardan anlıyorum. yarım kg unıque gastro buldum şuan onu karıştırdım sanabelleye. Bitincede hills gastro denicem severse kısır mamaya gastro karıştırıp o şekilde devam ederim

Ailurophile

merhaba benim kedimin de hem hassas derisi hem bağırsakları var ben de mama önerisi sormak için gezinirken gördüm bir ay önce kan hemogram bütün tahlilleri yapıldı royal canin hipoalerjenik mama önerdi o da sadece veterinerde bulunuyormuş onun yerine kullanabileceğim hipoalerjenik mama öneriniz var mı acaba

Ailurophile

merhaba benim kedimin de hem hassas derisi hem bağırsakları var ben de mama önerisi sormak için gezinirken gördüm bir ay önce kan hemogram bütün tahlilleri yapıldı royal canin hipoalerjenik mama önerdi o da sadece veterinerde bulunuyormuş onun yerine kullanabileceğim hipoalerjenik mama öneriniz var mı acaba

cemremio

Britin var hipoalerjenik maması, proplan da da var diye biliyorum, proplan ve sanabelle bizde işe yaramadı ama denemeden bilinmez

Cennet29

Unıque gastro bizde çok hızlı işe yaradı 1 günde kakası düzelmişti o yüzden ben cok beğeniyorum bu seriyi. Umarım brit mama size faydalı olur. Probiyotik tozla beraber kullanmaya başlayın isterseniz

livicarmen

royal canin sensible 33 kullaniyorum memnunum ishal sorunumuz cozuldu

Cennet29

Hassas sindirim evet. Genelde coğu mama ishal yapıyo kedimi

cemremio

Teşekkür ederim cevabınız için, veterinerimiz de unique mama verdi 2 hafta kadar kullandık, sanabelle yi de kullanabileceğimizi söyledi ama sanabelle iyi gelmedi, sadece cıvık mı başka bir sorun var mı sizde, bizde kanama da var, veteriner genel durumu iyi olduğu için ilk olarak hassas sindirim problemi olabileceğini düşündü

cemremio

Doğru tahmin, bizim kininde poposu kirli oluyor, benim ki hiç dışarı çıkmıyor, ev yemekleri falan herhangi birşey vermiyorum, veterinerimiz bize de unique mama vermişti, sanırım işe de yaramıştı ama fiyatlar çok fazla açıkçası, veteriner dışında da satılmıyor, brit siparişi verdim 2kg eğer işe yaramazsa sanırım başka şansımızda kalmadı,veterinere teslim olucaz

cemremio

Unique hem biraz pahalı hemde alerji yaptı benimkinde ya, yaralar çıktı, balıklı mama kullanamıyoruz, brit bugün itibari ile az az karıştırmaya başladım mamasına