Acana First Feast İyi Midir?

aytunccc123

Yavru kedilerimin seruvenine Orijen six fish ile başladık ama gerek burdaki arkadaslar gerek yorumlardan anladığım kadarıyla yavru kedilerde kitten mama kullanılması gerekiyormuş
Orijen kitten a bakıyorum çoğu sitede stok yok ve tükenmiş
Acana first feast almayı dusundum ama onunda içeriğinden emin olamadım?
Sizce ne yapmalıyım?

11 CEVAP

Venusss0

Bildiğim kadarıyla Orijen six fish kilo kontrollü bir mama o yüzden tüm yaşam evreleri için uygun olduğu söyleniliyor yavruların tam ihtiyaçları için kitten mamaya geçebilirsiniz Orijen six fish Acana pasifica kilo kontrollu mamalar mesela 2 aylık bir kediniz vardır kilosu fazladır kullanırsınız diyet gibi düşünün Orijen six fish kullanmayı bende düşünüyordum zayıf kedim için yorumlarda zayıflattığı yazınca araştırdım ve kilo kontrollu bir mama olduğuku öğrendim. Acana first feast hakkında çok yağlı olduğu ve ağızda kötü koku yaptığı söyleniliyor içeriği iyi olan mamalar genelde ağızda kötü koku yapar içinde gerçek et olduğu için fakat şikayetler fazlaydı. Eğer kedileriniz kilo alsın istiyorsanız Nd kitten kullanın derim kedim mamaya başladığımızda 2300 veya 2500 dü şuan 3 kilo 100 gr 2 gün önce tartıldı.

Emirrckr

Acana First Feast'ı bizim kız asla yememişti,
Biz Orijen Kitten'da kullandık zamanında,onu sevdi hatta ilk yediği kuru mama o oldu ama fiyatların bu denli artacağını tahmin ettiğimden hiç devam etmeyelim sonra değiştirmek zor olur dedik ve direkt N&D Kitten'a geçtik.
Yaklaşık 1 yaşına kadar N&D Kitten kullandık,enerjisi mükemmel,kilosu gayet iyi,iri ve sağlıklı bir kedi :)
Yani bize N&D Kitten deneyimimizi sorsanız kesinlikle harikaydı diyebilirim hiçbir problem yaşamadık.
Sadece tüy dökümü elbette Orijen'e göre kıyasla daha fazla olabilir,bunu göz önünde bulundurun.

aytunccc123

3 aya kadar nd kitten ağırlıklı gidip ardından orijen six fish e geçerim öyle planliyorum suan

Emirrckr

Kediler 3 aya kadar zaten çok çok az tüy döküyorlar,
Tek problem tüy dökümü ise en azından 3.aya kadar N&D Kitten ve Orijen Six Fish karışık verebilirsiniz.
3.aydan sonra sadece Orijen Six Fish vermeye başlarsınız.
Muhtemelen o aydan itibaren artık bazı şeylerinde farkına varacağından takviyeleri reddetmeyecektir.
Gimcat Kitten Paste kullanabilirsiniz fazlasına gerek yok vitamin olayı çok abartılmamalı zaten.

Emirrckr

Bence N&D'nin aromasını daha çok sevecektir :))
Güncellemelerinizi bekliyoruz.

aytunccc123

Veya N&D kitten a da geri dönebilirim bi süreliğine?
Ama burda benim anlamadığım madem kitten mama şart neden orijen six fish veya acana pacifica mamalara tüm yaşam evreleri için uygun ibaresi yapistiriliyor bizzat instagramdan da firmaya sordum uygundur dediler yine

aytunccc123

Tesekkur ederim acana first feastin acana nin diğer serilerine göre daha alt segmentte olduğunu okumustum bende ondan zaten emin olamayip sordum nd kitten aslında bende baya uzun bi süre kullandım tüy dökümü olayını farkettim orijen e geçtiğimizden beri daha az dökülüyor bu yüzden ev ortamında onemsedigim bi konu ama henüz zaten yavru kedi tüyü ne kadar dokulebilir ki
Orijen six fish ve nd kitten karışık kullanmayı düşünüyorum o zaman bi süre uygun mudur?

Venusss0

İkisinden de yeterli besini alacaktır deneyebilirsiniz

aytunccc123

Teşekkür ediyorum nd siparis verdim ikisi karışık kullanacagim bi süre

Balimlilac

acana benim kedimde ishal yaptı hem de öyle böyle değil aylarca uğraştım. Şimdi virbac kullanıyoruz.

aytunccc123

Evet acanadan vazgeçip nd aldım bugün geldi bakalim orijen six fish ile karışık kullanacagim