Kedimin Burnu

Kokostar

Merhabalar
Scottish fold cinsi bir kedim var
Açıkçası kedim biraz tombul 😁 bu sebepten dolayımı bilmiyorum ama uyurken horluyor ve gün içinde çok sık olmasada sanki burnu tikaliymis gibi pıslıyor bunun sebebi ne olabilir cinsinden kaynaklimidir ?

5 CEVAP

beyzathemoc1

Bence kesinlikle veterinere götürmeniz lazım ırkların genetik hastalıkları oluyor ve bu çocuk da bunlara sahip

KimJeongguk

Bu cinslerde burun deliklerinin darlığı yüzünden nefes problemleri yaşanıyor oldukça fazla şekilde. Burun deliklerini ameliyatla büyütüyor veteriner hekimler. Sizde güzelce bir kontrol ettirin gerekirse ameliyatla burun deliklerini genişlettirin.

Kokostar

Eklemeyi unutmuşum 🙃
Ayrıca kedimin gözlerinde kızıl/ kırmızı tonlarinda bir akıntı oluyor bununla ilgili bir başlık açmıştım zaten ve bazen burnundan pısladığı zaman gözündeki akıntı ile aynı renk bir sıvı sıçrıyor bu burunundan mi geliyor yoksa kedim pıslarken gözündeki mi akıyor?

Kokostar

Anladım teşekkür ediyorum@beyzathemoc1