Sokak Kedisinin Ayağı Şiş Ve İşemiyor

cerenkybs

Arkadaşlar dün akşam yolda ayağını kullanamayan 1.5-2 aylık yavru bir kedi gördüm.Veterinere götürdüm.Muayene etti ve incindiğini söyleyip geçer dedi.Bugün akşama doğru ayağı şişmiş.Bir kutuda bakıyorum ki hareket etmesin diye.Fakat sorun şu ki ayağını kullanamadığından çişini yapmıyor ben baktığımdan beri.Karnına bastırırak yardım etmeye çalıştım ama yapmadı.Karnı hafif şiş.Ama yemesi gayet güzel.Düne göre daha güzel yiyor.Tavsiyeniz var mıdır.Zaten yarına kadar böyle sürerse götüreceğim yine vete ama sizin de tavsiyelerinize ihtiyacım var basına gelen var mıdır?

1 CEVAP

aslihan_e

Karnına değil, nemli pamukla özel bölgesine hafif masaj yapın annesi gibi. Belki kendisi yapmayı bilmiyordur daha. Bazı kediler titiz olur, yapması için altına ne koydunuz? Kum yoksa tutuyor olabilir. Paraziti vardır onun yüksek ihtimalle, karnı ondan şiş olabilir, tuvaletini yapmaya başlayınca sorun yoksa iç parazit için çok minik dozda ilaç verin.