Oyun Amaci İle İsirma

35kedi

Iyi aksamlar, kedim 2 aylik civarinda oyun amaci ile surekli isiriyor kulaklarini geriye yatirip saldiracakmis gibi davraniyor önceden de isiriyordu ama bu sekilde abartmiyordu nasil vazgecirtebilirim veya neyapmaliyim

9 CEVAP

ursaminor

:)

Ellerinizi hızlıca çekmeyin. Hareketli olunca amaca bakmaz sonuca bakar :D

Hareket ediyorsa ısırabilirim nom nom nomm

Sertçe hayır deyip, kımıldamayın. Yavaşça arkanızı dönün. Yüzüne bakmayın. O zaman anlar hata yaptığını.

ursaminor

Öncelikle sizin yerinize ısırabileceği oyuncaklar almalısınız/yapmalısınız. Genelde 6 aya kadar dişleri değişir. Bu süreçte kaşınır. Sizin üzerinizde kaşınmasına izin verirseniz, ısırmanın normal olduğuna kanaat getirir ve hayatı boyunca sizi ısırır. Oyuncakları sağladıktan sonra, sizi ısırmak için atıldığında sertçe hayır deyin. (Bağırmayın ama sertçe hayır deyin) Ve oyuncağını uzatın. Onu ısırmasını sağlayın.

ursaminor

Kuyruğunu kovalayan canlılardan bahsediyoruz sonuçta @infernus :D

Hareket etsin yeter :D

maalesef bende bu sorun var elime ve ayağıma sanki onun avıymış gibi davranıyor
hayır diyorum bu sefer kaçıyomuş gibi yapıp saklanıyor gizli gizli bakıyor elime sonra tekrar atlıyo sanırım benimde oyun oynadığımı sanıryor kağıttan top yapıp veriyorum çok seviyor oynamayı ama değişen bişey yok yine elimi görünce kuduruyo oynamak için

Infernus

Anne ve kardeşleriyle beraber büyüme imkanı olmayan kedilerde oluyor genelde bu davranışlar. Mesela benim bebekler ve anne hayatta ele kola atlayıp ısırmazlar. Sinbad bana tuzak kurar. Sırt üstü yatar karnını açar bilir ki o göbüşü görünce dayanamam sıkıştırıp öperim. 2 hafta yemek yememiş de avını kıstırmış gibi koluma atlar :)

Infernus

Karakterinde varsa ve oynayacağı başka arkadaşı da yoksa onu da oyun sanabiliyor bazen :)

uzun oldu biraz ama kusura bakmayın lütfen

Infernus

Bu yetimlerin oyunları da bu ne yapalım? :) Sevgili arkadaşlarımın yukarıda verdiği tavsiyeler azalması konusunda işe yarayacaktır.

35kedi

Cook teşekkürler deneyeceğim umarım vazgeçer: ))