Tavşanım Kafesten Kaçmaya Çalışıyor Kafese Koyunca Küsüyo

Parzivalzzz

Üç haftadır benle yaşıyan bir tavşanım var ilk iki hafta odamda serbest bir şekilde yaşadı son bi haftada tavşana kafes yaptım geceleri ve ben evden gidince koymak için kafesin bir yerini unutmuşum oradan kaçıyordu ben telle bağladım artık kafesten kaçamıyor ama her seferinde gelip o telli ısırıyor çekip koparmaya çalışıyor ve kafese koyuncada küsüyor ne yapmalıyım

1 CEVAP

AyseMia

Tavşanlar zaten tuvalet eğitimi alabilen canlılar. Plastik bir kutuya yada açık kedi tuvaletine talaş koyun ona alıştırın şu an sadece kafes içindeyken tuvaletini yapıyor ise kafesin içine koymanız lazım sığabileceği kadar büyüklükte bir kap ayarlayın, talaşı bütünüyle kafesin her yerine sermeyin yoksa alışamaz tek bir yere yapmaya. Bir süre içinde alışacaktır ondan sonra da ev içinde yaşayabilir rahatça. Kafeste o kadar da tutmanıza gerek yok, çıkmak istemesi doğal. Açıkta kablolar olmamalı tabii buna dikkat edin.