Kedim Doğum Yaptı, İyi Mi Kötü Mü Anlayamıyorum

ebry

Selamlar,
Kedim yaklaşık 2 saat önce doğum yaptı. 2. doğumu, 5 yavru geldi. Şu anda emziriyor fakat hırıltılı bir şekilde nefes alıyor ve arada karnından gurultular geliyor. Durumu nasıl, ne yapmam gerek?

6 CEVAP

aycylmz

Kediniz için bu kadar endişeleniyorsanız bir an önce kısırlaştırın. 2. doğumu diyorsunuz bir de.

somnium

  1. doğumu diyorsunuz… hayvancağız zorlanmış. yorgun. ayrıca sabah veterinere götürüp kontrolden geçirin, bu uzaktan anlaşılıp yorum yapılacak bir durum değil. ayrıca bebekler sütten kesildiği vakit “kedinizi” kısırlaştırın lütfen. 2 defa diyorsunuz. hayvan zorlanıyor, ki nefes almakta da güçlük çekiyor şimdi.

KimJeongguk

Bu hayvanların doğumda ne kadar zorlandığını bilmiyormusunuz acaba birde 2. doğumu demişsiniz. Kediniz için endişelenseydiniz onu doğum yapmaya zorlatmaz sağlığı için en kısa zamanda kısırlaştırırdınız.

Emirrckr

Umarım dışarıya çıkan bir kedisidir de kazara çiftleşmiş,hamile kalmış ve ikinci doğumunu yapmıştır.
Bile isteye çiftleştirmemiş olduğunuza inanmak istiyorum lütfen.
Konuya gelirsek zaten 2.doğumu diyorsunuz ve bebek sayısı da fazla.
Yorgun düşmesi normal ama diğer belirtiler hakkında pek bir fikrim yok.
Sabahki duruma bakarsınız biraz olsun rahatlamış olması lazım.

AyseMia

Umuyorum ki bu son doğumu olur, çektiği son ızdırap olur o minicik bedeniyle. Bir ben mi kıyamıyorum onları o halde görmeye? 😢

ebry

tabi ki bu şekilde yorum yapmak zor, farkındayım fakat bu saatte ulaşabileceğim bir veteriner olmadığından kedim için endişelenip yazdım. sabaha çıkamamasından korktum.