Nasıl Çıkarabilirim?

pistan32

Bu gün kedimi gezmesi için uygun bir piknik alanına götürdüm.Gezerken patisine resimdeki yeşil madde yapışmış çok katı sirkeli suyla sildim çıkmadı.Yalayarak çıkarmaya çalışıyor bir zararı dokunmaz diye düşünüyorum.Çünkü kimyasal bir atık olma ihtimali çok düşük.Sizce katılaşan tüylerini kesmelimiyim yoksa kendi halinemi bırakmalıyım.

4 CEVAP

Infernus

Çam ağacının reçinesi yapışmış gibi gözüküyor. Nasıl daha kolay çıkartılacağını bilemedim. Bilen arkadaşlar yazacaklardır. Hiç çıkacak gibi değilse çok dikkatli olarak kesebilirsiniz o tüyleri. Ani bir hareketle makas o patinin altındaki yumuşak yerlere(pati pedlerine) denk gelip keserse veya çizerse oradan akan kanı durduramazsınız. O bölge dikiş bile tutmaz.

Elifoo

Bence kesmeye calismayin ya da kesecekseniz de o uyurken hareket etmedigi zamanda yapin. İslak bir pamukla silebilirsiniz fakat cam agaci recinesiyse suyla da cikmaz kendi temizleyecek bir sekilde artik

Zynpkck

Bebek yağı denemenizi tavsiye ederim sonra iyice temizlersiniz suyla çıkmayan yapışkan şeyleri kolaylıkla çıkarıyo :)

pistan32

Başka fikri olan yokmu?