Hills Mi Royal Canin Mi?

Linaymin

Merhaba neredeyse 1 yaşında beyaz bir kedim var bu zamana kadar hillss kittin ton balıklı ile beslendi. Son zamanda bir arkadaş tavsiyesi ile royal canin verdim inanılmaz iştahlı bir şekilde yedi ve her ne kadar belki mama ile alakalı olmasada kedim daha uysal tavırlar sergilemeye basladi( Ben artık bunu balikli mama içeriğinden diye dusunuyorum:))) şimdide mama alicam ama royal canin mi alsam yoksa hills in tavuklusunu mu alsam karar veremedim ? Önerilerinizi bekliyorum

4 CEVAP

Emirrckr

İkiside orta segment sınıfında başarılı ve genellikle memnun kalınan mamalar,
Kedim daha çok sevdi dediğiniz için Royal Canin diyorum o halde :)
Sonuçta onun da zevkleri önemli.

AyseMia

Ben herkesten farklı olarak mamadaki kullanılan protein türüne değineceğim; bu zamana kadar balıklı mama ile beslemişsiniz yine alıştığı tür olan balıklı ile devam edin derim. Yada en fazla düşük gramajlı bir paket alıp deneyebilirsiniz, ki Royal Canin'de bu şansınız var. Ancak bu ırklar hassas ve alerjiye yatkın ırklar, özellikle beyaz renkli kedilerde bu sorun daha çok görülüyor, ki alerji olmasa dahi tüy ve derisine yine zarar verebilir, sertleştirebilir, daha fazla dökebilir, parlaklığı gidebilir tavuklu mamalarda. Royal Canin zaten Hill's'ten daha kalitesiz bir mama, et oranı yazıyor en azından Hill's'te, RC'de o da yok. Ben yerinizde olsam N&D morina balıklı düşük tahıllıya geçerdim, hem ikisinden de daha kaliteli, hemde bu mamayı daha da çok sevebilir. Benim aşırı seçici kızımın en sevdiği mama N&D'nin ringa ve morina balıklı mamaları. Oysa Royal Canin Kitten'ı bile beğenmemişti. N&D balıklıları sevmeyen de neredeyse yok.

skythecat

Benim kedim de Royal Canin çok seviyor, yavru ve yetişkin dönemlerinde onu kullandım. Ancak şöyle bir problem yaşadık: Bizimkinin anal keseleri çok çabuk doluyor ve kuyruk yağlanması çıktı ortaya. Veterinerimiz Royal Canin, N&D gibi markaların buna sebep olabileceğini çünkü RC'nin çok yağlı olduğunu, N&D'nin de gereksiz fazla proteinli olduğunu söyledi. Virbac önerdi ona geçtim şimdi.

Toparlamak gerekirse, bence kediniz Royal Canin'i her türlü sever ama önce bir veterinerize sorarsanız daha iyi olur. Hills hiç kullanmadığım için bilmiyorum, ama onun da iyi olduğunu okumuştum.

skythecat

Bu arada uysallığın nedeni Royal Canin olmayabilir çünkü bizimkisi o kadar da uysal bir kedi değil :D