Eczane Receteli İlaç Vermiyor

kang14

Daha 3-4 haftalık yabru kedi var.Annesiz.Bir gözü çapaklanıp kapanıyor ve hapşuruyor , burnu da tıkalo gibi.Veteriner hekim göz silmek için bir solüsyon verdi klinikten.Antibiyotiş şurup ile immuneks yazdı.Eczane ise bunu vermiyor.Bizden alamazsınız artık.Devlet hastanesi karşısında ki eczaneden alabilirsiniz diyor.O eczane ise taaa ebesinin şeyinde.Sinir oldum ya.Var mı böyle bir sey.Eczaneden eczaneye fark mı var ?? Ya da hayvan için oldugunu bildiği için mi vermek istemedi acaba hani ellerinde ki ürün bitmesim diye Sonra da dedi ki zaten elimizde yok suan bunlar dedi.

4 CEVAP

aslihan_e

Normalde yasal olarak, veterinerin yazdığı reçete ile ya veteriner ecza deposundan ilacı alırsınız ya da veteriner tıbbi ürünlerinin satış yetkisine sahip eczanelerden temin edersiniz. Diğer ilaçları reçetesiz de verebilir ama söz konusu antibiyotik olunca onu satması için reçete gerekir ve kendi yetkisi olmadığı için veterinerin yazdığı reçete ile antibiyotiği satamaz. Bazı eczacılar kendi inisiyatiflerinde satabiliyor ama aslında bunu yapmaları suç sayılıyor. Tanıdık çocuk varsa şurubu aile hekimine rica edip yazdırabilirsiniz. Immuneks için zaten reçeteye gerek yok, o ellerinde yoktur, bizde zaten bu ilaçlar yok demiştir.

mianuuur

Herhangi bir eczaneden alabilirsiniz diye biliyorum. Eczaneden eczaneye değişmez. Ondan alabiliyorsanız o eczane de vermeli. Ellerinde olmadığı için başından savmak istemiş olabilirler. 🫤

Renklipati

Kesinlikle öyle bir şey yok, bizde istediğimiz eczaneden alıyoruz öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım ayrıca o ilaçlar bebek ve çocuklar için de kullanılıyor, ona ne ister kedime ister çocuğuma veririm sonuçta reçete var

robinc

bize de daha önce böyle ilaçlar yazıldı çok rastgele eczanelerden aldık. reçete yani bu.