British Irkı Rahatsızlıklar?

Kedim british ırkı kısır erkek 2.5 yaşında 1.5 ay önce başka bir aileden sahiplendim. İç dış parazit için aşıya gittim. Eve geri geldiğimde solunumunda bir sorun vardı acil bir şekilde geri veterinere geldim şok geçirdiğini ve solumunda sorun olduğunu söyleyip yoğun bakıma aldı 2 gündür solunum sorunu var ve veterinerde yoğun bakımda başka bir uzmana danışmalı mıyım ? Kalp ve ciğer sorunu olabileceği öngörüldü.

3 CEVAP

O aşı onu anafilaktik şoka sokmuş. Yani kısacası alerjik şoka. Eğer solunumuna düzgün müdahale edemediyse çocuk yaşayamaz . Hemen antiallerjik ilaç yapmadı ve hava yolundaki baskıyı hafifletmesi gerekirdi.

MonikaveTori

Başka bir hekime de danışabilirsiniz. Britishlerde kalp ve böbrek sorunları yaygın oluyor genelde. Umarım en kısa sürede iyileşir

Sezgek

Evet british cinsi kediler de solunum sıkıntısı kalp rahatsızlığı falan olur ama sadece şok geçirdi diye de solunum yetersizliği baş göstermez öyle hemen yalnız anaflaktik şok kısmında da şöyle bir şey var iç dış parazit aşısı nasıl yapıldı ense damlası şeklinde yapıldıysa kana karışıp etki göstermesi öyle hemen olmaz yani en azından 1-2 saat gerekir ama iğne olduysa 10-15 dk gibi bir sürede olabileceği gibi bende olduğu gibi anında bile olabilir hapla da aşağı yukarı bir yarım saat sürer bu bilgiler ışığında anaflaktik şok olup olmadığını da anlayabilirsiniz bence farklı hekim görüşü de alın derim geçmiş olsun