Yavru Kedim Hamile

Yavru kedim hamile sanırım karnı şiş özel bölgesini yalıyor ve kedi hemen hemen 4 5 lik acaba nasi doğurur zaten kış geliyor birde doğumda ölme riski varmı ne yapmam lazım bulunduğum il gelişmiş değil nasıl bir yol izlemeyeliyim varmı başına gelen

7 CEVAP

aslihan_e

5 aylıksa rahat kalır. Sokak kedileri genelde o yaşta hamile kalıyor ancak diyelim ki dediğiniz gibi 4 aylık, hayvan hangi ara hamile kalacak da karnı şişmiş olacak. Hemen şişmez ki. Siz kedinin doğduğu zamanı net biliyor musunuz? Çoğu sokak kedisi bulunduğu aydan küçük gösterir, 4 aylık kedi 2 aylık gibi durabilir. Belki o 5-6 aylıktır. Büyük ihtimalle doğurur ama yavruların kendi başlarına hayatta kalmaları çok zor. Siz bakarsanız, yuva yaparsanız, yuvalarına sıcak su dolu şişe koyarsanız, ek gıdaya geçtiklerinde düzenli beslerseniz yaşayabilirler. Siz bakmazsanız net ölürler. Zaten çoğu zaman erken hamilelikte anne ilgilenmiyor ama bazen de bakıyorlar, bazen yavrularda gelişim geriliği oluyor, bir hafta içinde ölüyorlar.

Ahudr

4 5 aylik kedinin hamile kalacagini pek sanmiyorum memeleri ne durumda ? kabizlik veya sindirim sistemi sıkıntısı olabilir.Benim kediminde sindirim sistemi bozuldugunda karni hamile gibiydi

Superisi814

Sokak kedilerimden biri 5 aylıkken hamile kalmıştı.Zoe bir doğumu oldu ve yavruları red etti.Kendisi de uzun zaman toparlanamadi..
Doğum sonrası onu da kısır kedi kervanına dahil ettik.

Kedi 4 5 AYLİK YANİ

Dann

Veteriner hekimde kontrolünü yaptırın hamile olup olmadığından ve ne kadarlık hamile olduğundan emin olun, çok geç değilse ise kısırlaştırma ile birlikte alırlar.

Busraaadgn

Bizimde yavru tekir kedimizin karnı şişmişti ama ertesi gün kustu biraz daha indi şişlik sonrasında öyle kaldı bir iki ay daha veterinerimiz bir sıkıntı olmadığını söyledi

Balimlilac

Parazit durumunda da karnı hamile gibi şişiyor.