Kedi İçin Camlarda Güvenlik

didemuysl

Merhaba şuan 4 buçuk 5 aylığa yakın bir kedim var o geldiği günden bu yana camları çok tedbirli açıyorum camın önünde uyumayı seviyo onun daha güvenli bir şekilde dinlenmesini istiyoruz ama nasıl bir önlem alabileceğimiz hakkında fikrimiz yok yardımcı olur musunuz

10 CEVAP

blue_hpood

winblock öneririm. çelik tel gerdirilmiş ağ, oldukça güvenli. balkonunuza da yaptırın derim, orada vakit geçirmeyi seviyorlar.

Ketonmanya

Merhabalar.

Camlarınız için güvenliği arttırılmış kedi teli, balkonunuz için de kedi filesi tavsiye ederim. Kedi filesi sabittir, kedi teli ise açılabilir. Camların silinme ihtiyaçlarından da ötürü açılabilir bir tel daha kullanışlı olacaktır. Yalnız sineklik değil bahsettiğim, kedi teli. Sineklikler hem daha kolay açılır ve tırnak hamlesiyle daha kolay yırtılır. Ancak kediler için özel yapılan tel daha dayanıklı oluyor. Buna da dikkat etmenizi öneririm.

Bol patili günler dilerim. :)

Superisi814

Ketomanyaya katılıyorum.Biz de kedi sinekliği diye geçendej taktirdik.Normal sineklik teli bir pati darbesine bakıyor..Yeni yasadigimiz evde önceden kalın bir balıkçı ağı geçirmişler.Onceleri güvenemiyorum.Yamilmisim.
Sonradan öğrendim, daha ekonomik ve fileler çok kalın.

Busraaadgn

Kafes teli alıp vidalamayın. Çünkü ben yaptım ama onu bile yırtıp çatı ya kaçtı kedilerim.

Midnightoil

Deneyimlerimden biliyorum ki, winblock çok güzel ürün ancak balkon için güzel, yani sabit kalması açısından, camlarda kesinlikle pratik değil çünkü cam silmek gerektiğinde tamamen sökmeniz gerekiyor ve hiç ama hiç pratik değil. Mevcut sinekliğinize göre kedi sinekliği diye satılan benim daha önce t.r.e.d.y.o.l. üzerinden aldığım harika bir ürün var kesinlikle çok dayanıklı ve kalın bir malzeme, onu mevcut sinekliğinize geçirirseniz çok kolay oluor.

Midnightoil

https://w w w.t ren dy ol.com/fersan-aksesuar/yirtilmaz-sineklik-kedi-teli-pet-tul-en-120-cm-uzunluk-100-cm-p-749658490?boutiqueId=61&merchantId=848583

Ebru-c

https://www.pttavm.com/kuzey-pvc-kapli-puntali-yesil-tel-25x25mm-gozaralikli-100cm-eninde-kafes-teli-kumes-teli-100cmx25metre-p-250322026

Ben bu kafes tellerinden aldım nalburdan, kendim cam ölçülerime göre kesip vidaladım. Hem maliyeti çok daha düşük hemde çok güvenli.
Tek cam için 500 600 tl istemişlerdi 1 sene önce. 50 tl metresiydi ben alırken telin.
Her odanın tek camına taktım, rahatım.

Renklipati

Ben yaptırdım kedi teli diye geçiyor çelikten oluyor kesinlikle yırtılma olmuyor 2 yıldır kullanıyorum,diğer sineklik olanlar çok hassas ona bir pati atsa yırtılma olur..

Minminik

https://www.tr end yol .com/vural/balkon-filesi-2-5mx-4-metre-kalin-ve-sik-dokunmus-kedi-cocuk-filesi-p-271806891

aradaki boşlukları çıkartın. ben kendim 1 cama yaptım bu fileden tek ihtiyac matkap ve fileyi geçirecek kancalı vida, youtubeda bir ton video var lütfen camlarınıza file yaptırın.

veterinere ne zaman gitsem camdan düşmüş bir kedi kesin görüyorum hastalar arasında.