Kedilerde Asist Şurup Kullanımı

erdemrabia632

Sokakta baktığım yaklaşık 4 aylık yavru kedim bir haftadır hapşırıp öksürüyor. veterinere gittik asist şurubu günde 1 ml kadar verebileceğimi söyledi. şurubu ilk kullandığımızda geçti öksürük ve hapşırık son 2 gündür tekrar başladı bu durum. Şurubu doğrduan ağızdan versem bir sorun olur mu bilgisi olan varsa yazabilirse şimdiden teşekkür ederim

6 CEVAP

mianuuur

Daha önce nasıl veriyordunuz?

Renklipati

Ağızdan olunca daha etkili olur küçük şırınga ile ağzının kenarından verin,sorun olmaz, bizde antibiyotik şurup olunca öyle verdik.sokak kedisi diyince vet o yüzden mamaya katıp verin demiştir belki zorluk çıkarır diye asist şurup bebekler de bile etkili kediye iyi gelecektir çok geçmiş olsun

erdemrabia632

Çok teşekkür ederim ilginiz için :)

erdemrabia632

mamaya karıştırarak

mianuuur

Mamayla karıştırıp vermenizi kedinin kendi isteğiyle yemesi için önermiş olacağını düşünüyorum. Şurubu çoğu kedi isteyerek içmez çünkü ama kediyi tutup ağzını yan tarafından aralayıp şırınga ile ağız içine basabilirsiniz. Muhtemelen kolaylık olsun diye size öyle tavsiye etmiştir. Zor olmayacaksa dediğim gibi yapabilirsiniz. Bir şey olacağını sanmıyorum.

erdemrabia632

Yok zorluk olmaz da acaba yan etkisi olur mu diye düşündüm gerçi yan etkisi olsa önermezdi şurubu. Araştırdım daha önce kedisi için kullanan var bu ilacı ama nasıl içirdikleri yazılmamış o yüzden sormak istedim bir de öyle deneyeyim çünkü etkisi olduğunu düşünüyorum belki ağızdan alırsa daha etkili olur