Yavru Kedim Aşırı Saldırgan

Saldırma amaçlı mı yapıyor bilmiyorum ama aşırı derecede elimi ayağımı kanatıyor henüz 2 aylık çıldırma eşiğine geldim ne yapmalıyım ? Sakince yaklaşıyorum öpüyorum seviyorum besliyorum oyuncaklara yönlendiriyorum fakat ellerimi ayaklarımı kanatıp duruyor ne yapabiliriz ?

6 CEVAP

Emirrckr

Kanatması zaten tırmık olayı yüzünden.
Muhtemelen kardeşlerinden çok erken ayrıldı ve oyun esnasında ne düzeyde tırmık çıkaracağını kestiremiyor.
Bunu ancak siz öğreteceksiniz,canınız yandığı an sesli bir tepki vermelisiniz dediğim gibi.
Yalnız hep aynı tepki olacak.

Emirrckr

Saldırma değil de oyun amaçlı diye tahmin ediyorum :)
Bu yaşta daha fazla ilgi ve oyun bekliyorlar.
Tam oyun çağı ama tabiki oyun çağı diye de kendi uzuvlarınıza yönlendirmeyin pek :))
Özellikle elle oynatmak yerine bir peluş oyuncakla oynatın.
Ya da kedi oltası,zilli toplar vs.(zaten vardır diye tahmin ediyorum.)
Size hamle yaptığı an belli bir sesli tepkiniz olsun.
"Şşt"veya"hayır"gibi.
Çok canınızı yaktığı zamanlarda da odadan ayrılın ve bir süre ilgilenmeyin,umursamayın.

aytunccc123

Valla bencede oyun amaçlı şuan benimkilerde dediginiz gibi tırnakları çok ayarlayamiyor yani çıkık oluyor ama cizmiyorlar en ufak tırmık izi yok
1,5 ayliklar
Şu eğitim konusunda bu siteden yardım alacağım çünkü okuduğuma göre çocuklukta verilen eğitim ve kurallar çok etkili oluyormus

Busraaadgn

Acıtma dan ıssırmayı öğrenemedigi için sizin öğretmeniz lazım.

Minminik

annesi ve kardeşlerinden erken mi ayrıldı, oyun oynamayı öğrenmemiş belli ki, elinizi oyuncak olarak görüyor el ile mümkünse teması kesin hiç el göstermeyin.
elinizi çekmeyin oyun zanneder, ısırdığında elinizi çekin ve oynamayı bırakın.
bol bol top vs olta ile oynatın yorulsun
bunlar kısa sürede olmayacak haberiniz olsun, eğer uzun zaman geçmezse calm mama ve erken kısırlaştırma öneriyor vet.

tecrübeli saldırgan annesiyim, umarım sizin ki düzelir bizim ki düzelmedi malesef.

Lokumhn

Ben de bundan muzdariptim. Yanına aynı yaşta (2 aylık) arkada getirdim. Şimd kanka oldular, beni de ısırmıyor