Yavru Kediye Verilecek Mama

Ipekse

en fazla 1 aylık lan 2 yavru var elimde belki 1 aylık bile değillerdir. çıplak elle dokunduğum için anne kedi diğer yavrularını taşıdı dokunduğum 2 tanesini bıraktı. yavrular şuan sadece annesini emebilecek büyüklükte yaş mama yada diliyle süt içme işlemini yapamaz. süt tozu verdim ama anne sütü olmadığı için ishale çevirdi. ne verebilirim

5 CEVAP

aslihan_e

Aslında anne kedi önce birini ya da birkaçını taşır sonra oranın güvenli olduğunu anlarsa, o yavrulara zarar gelmezse bir veya birkaç gün sonra diğerlerini götürür içgüdüsel olarak. Onlar sayısını bilir, sayıp kalanı arayabilir. Ben çocukken denerdim kedim anlayacak mı diye, birini gizlice alırdım, kedim tek tek bakar biri yok diye bağırmaya başlardı. Demem o ki siz yavruları bir süre yerinden almasanız daha iyi olurdu ama artık geç olmuş. Şimdiye eski yeri kontrol etmiştir. Anneyi görürseniz yavruları önüne bir yere yere bırakın, ağlayınca dayanamaz alır o.

Emirrckr

Anneleri gelirse takip edin ve yeni yuvasını öğrenin.
Ardından bebekleri de kardeşlerinin yanına bırakın,reddetmeyecektir.

AsumanAtilgan

Tahılsız yavru kedi maması (kalite sırasına göre : Orijen, acana, ND, Brit, Sanabelle)

didemuysl

Süt anne bulabilirsiniz oda olmazsa bir veterinere danışmanızı tavsiye ederim

Cennet29

Annenin yavrularının yanına bırakın onlarıda anne yokken. Gittiğinde hepsine sahiplik eder ayırmaz. Anne sütü içmeyen kedilerin hayata tuttunması zor ne yazık ki