Lezzetli Mama Önerisi

Cemalchief

Merhaba, tabi her kedinin damak zevki farklidir ama benim kedim daha once virbac 2 cesidi ve proplan hills denedin hepsinde de ornegin 45 gram yemesi gerekiyorsa 35 gram yiyor ve kilo alamiyor hareketli bir kedi de kendisi surekli oyunlar kosmalar ordan oraya, var mi benim kedim haldur huldur yiyo dediginiz bir mama markasi kaliteli

12 CEVAP

Okan3439

Balıklı mamaları daha çok beğeniyorlar genelde virbac ın somon balığı içeren domuzlu mamasınıda deneyebilirsiniz

Cemalchief

Bu arada nd tavukluda denedik, mama kablarini 3 kez degistirdim icinden yemiyor patisiyle disari atip yiyor mesela hepsinde de porselen metal seramik farkli farkli aldim

Busraaadgn

Petl. Balıklısı nı çok beğendi kedilerim.Tavsiye ederim

Cemalchief

Denediklerimden birisi oydu hatta dermatology serisi daha yagli oldugu icin o somonludan dshs lezzetli geldi gerci somonluda sanirim %4 somon proteini var belki ondan dir, balikli olarak sade alllergy icin olan biraz kedim alerjik belki onu deneyebilirim

AsumanAtilgan

Kalite sırasına göre :
Orijen
Accana
ND
Brit
Sanabelle

Tahılsız olanlar daha kaliteli

Cemalchief

Aslında kaliteliden ziyade lezzetli kaliteli mama arayisindayim ne verdiysem hep az yedi

Patilicns

Merhaba
Anlatımınıza göre sanki bıyık stresi gibi geldi bana yüksek porselen mama kabını denediniz mi ? Mamayı dışarıda yiyorsa büyük ihtimalle mamadan kaynaklı değildir

aycylmz

Hillste hangi aromayı denediniz bilmiyorum ama kısır kedim için hills ördekli kullanmaya başladık ve aşırı iştahlı yiyor, böyle giderse mama dayanmayacak. Öncesinde hills tavuklu ve ton balıklı yemişti onlar da böyle iştahlı değildi kesinlikle.

Lizzie

Lezzetli mama ararken kaliteden de ödün vermeyin derim ben. Sonuçta ölmeyecek kadar yiyorsa sağlığına iyi gelmeyecek lezzetli bir mamayı çok yese faydadan çok zararı olur. Mama kabını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Benim kedimde de iştahsız yeme durumu vardı mama kabını uzun bıyıklı kediler için olan kapla değiştirdim. Ve mama kabını sık sık sirkeli su ile yıkayıp sirke kokusu kalmayacak şekilde yıkadıktan sonra içinde su ile bir süre bekletip duruluyorum. Bunun da faydasını gördüm. Bazen elimden verdim. Ama mama olarak en iştahlı yediği ve ona iyi gelen mama Proplan Elegant Derma oldu. Ha yine obez gibi yemiyor ama yemesi gereken miktarı yiyor. Son olarak bence kendinizi strese sokmayın bu konuda kediler de aynı insanlar gibi karakteristik değişiklikler gösteriyor. Nasıl bazı insanlar yemek yemekten zevk almaz sadece doymak için yiyorsa aynı durum kedilerimizde de var:)

Cemalchief

Sırası ile önce plastik acemilik donemim sonra hemen 1 hafta icinde metal, ardindan porselen ve buyuk yuksek agizli seramik kap aldim yaklasik 4 aydir da yuksek genis agizli seramikten yiyor. Aslinda bende biyik yorgunlugu diye dusunuyorum cunku elimle kendim verdigimde 2 ogun seklinde guzel yiyor hep kaptan patisi ile disari cikartip yiyor mamalari. Kullandigim mamalar sirasiyla
Proplan kitten
Hills Growth (vet serisi)
Nd ata tahilli tavuklu
Virbac kisir
Virbac derma vet serisi. Kuru mama haricinde ne versem vereyim istahli siyirarak yalayip yutuyor

Palyaco

Exclusion tavuklu en sevdiği lezzetli sağlıklı bir mama diğerlerini hiç yemiyor bizimki 2
1 buçuk yıldır tek sevdigi

Cemalchief

Bu mamaya şans vereceğim, içerik güzel duruyor açıkcasi