Mama Seçimi

serot10in

Anket

Acana
(4 oy)
Orijen
(8 oy)
N&D tahılsız
(14 oy)
Advance
(1 oy)
Farklı bir marka
(2 oy)
Toplam (29 oy)

Merhabalar 10 aylık 2 kedim var biri erkek Van kedisi diğeri dişi sarman. Sarman yavrum henüz karnı burnuna gelmese de yaklaşık 1 aylık hamile. Henüz 1,5 aylıkken sahiplendim ikisinide ve mama olarak proplanla başladım ardından britcare, nd tahılsız kullandım ve 2 aydırda acana’nın farklı tadlarını dönüşümlü veriyorum yanındada 2 günde bir yaş mama veriyorum fakat acana kullanmaya başladığımdan beri kilo kaybı az olsada hala zayıf görünüyorlar. Hem hamilelik dönemi için hemde daha uzun süreçte kullanabileceğim mama tavsiyeniz var mı? tahılsız ya da az tahıllı olmasını tercih ederim. Ya da acana kullanmaya devammı etmeliyim

5 CEVAP

pongul

nd düşük tahıllı olabilir. balıklı ve kuzulusu.

Krystal

Kesinlikle ND. Yoksa bağışıklıkları başka mamalarda zarar görüyor. Mamadan kısarsak veterinere ödemek zorunda kalıyoruz. Birde evlatlarımızı hasta görüp üstüne üzüntü çekiyoruz..

serot10in

Haklısınız bir süredir acana kullanmama rağmen biyolojik olarak ne durumdalar bilmem zor ama dış görünüş ve mamaya ilgi olarak her çeşidini denememe rağmen istediğimi bulamadım acana’da. N&D tahılsız mı yoksa düşük tahıl mı önerirsiniz? Birde hamile olduğu için yine N&D yavru kediler için olan mamayı mı almalıyım

serot10in

Güncel olarak tekrar yazıyorum Orijen Tundra aldım ve kuru mamaya çok ilgi göstermeyen kedilerim öncesinde yaş mama yemelerine rağmen orijene de deli gibi saldırdılar. Umarım artık tüy gelişimi ve kilo sorunlarına çözüm bulmuş olaral kuru mama sürecine bir son verebilirim

onurtemiz

Kesinlikle yabancı Veteriner ve beslenme uzmanlarını düşük tahılın zararlı olmadığını söylediler. Tahılsız seriler sadece para tuzağı imiş. Bununla ilgili videolar izledim birçok Vet ile görüştüm makaleler okudum ve düşük tahıllı ND verebilirsiniz. Hatta sokak kedisinden tutun en pahalı kediye kadar ND ile beslenmesini öneriyorum. Biz de şu an da kitten ND var ama balıklı-portakallı olanı da aldım şimdiden, birkaç ay sonra onu vereceğim