40 Günlük Kedi İshal

HaydutveNazli

arkadaşlar merhaba, dünden beri 40 günlük bir kediye bakıyorum dün veterinere gittik 290 gr çok umutlanmayın çok küçük dedi, annesiz çok minik ben de bakmaya calısıyorum sıcak su torbasıyla yatırıyorum mama yedirip tuvaletini yaptırıyorum ama inanılmaz ishal, dün bana veren arkadaşım ondayken ishal olmadığını söyledi ben evdeki yaş mamadan yedirdim nd ton balıklıydı, bugün ishali kesilsin diye tavuk ve kedi süt tozu verdim ama hala çok ishal. keyfi yerinde enerjisi iyi ama korkuyorum öneriniz var mı? veteriner çok umutlu değil ve bize çok uzak

6 CEVAP

Emirrckr

Dün Aslıhan hanımdı galiba bir tarif vermişti bir arkadaşa,
Şimdi bakıp bulabilirsem tekrar atarım,
Fakat ishali ciddiyse çok geç olmadan farklı bir hekim daha görse iyi olur.
Birde hazır konserve yaş mama vermeyin,onlarda ishali arttırabilir bu dönemde.

Emirrckr

Heh buldum bir an daha karışıktı gibi düşünmüştüm de tavuk ve pirinçmiş.
Evde pirinç varsa hemen hazırlayabilirsiniz.
Haşlanmış patateste az miktarda ekleyebilirsiniz.
Aslıhan hanımın mesajını da aşağı bırakıyorum;

Tavuk göğsü ve lapa pirinç haşlayıp yedirin ona,
Tavuk göğsü suyuna haşlanmış lapa pirinci suyu bol olacak şekilde robottan iyice geçirip şırınga ile yedirebilirisiniz yemezse.
(O yavrucak iştahsızdı,sizinki muhtemelen direkt yiyecektir.)

HaydutveNazli

of yavrum elimde kuş gibi kaldı damak yarılmış dışarda kuru mama yemeye çalıştığı için, evde tavuk var ondan vereyim o halde petlebiden yeni süt tozu sipariş ettim inşallah çabuk gelir.

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/acana-premium-pate-tavuklu-ve-balikli-ezme-yavru-kedi-konservesi-85gr-6-adet.html
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/vet-s-plus-hamile-ve-yavru-kediler-icin-taurin-katkili-sut-tozu-200gr.html

Emirrckr

Tüh ya muhtemelen yetişkin mama verdiler,
Aslında 40 günlük bebek kitten kuru mama yiyebilir artık yavaştan ama öncelikle ishali atlatın.
Bu birkaç gün haşlanmış tavuk-pirinç-haşlanmış patates ağırlıklı gidin.
Patatesi de aşırı koymayın bu arada.

HaydutveNazli

Aslında önce annesi 4 kardeşi reddetmiş sadece bu kediş kurtulmuş başka bir süt anneye vermişler o anne de 5-6 aylıkmış yavruları bu kediden daha büyük o garibime de köpek saldırmış. Arkadaşım fark ettiğinde bütün kediler pire içindeymiş ama bu çok daha küçükmüş üstünden pireler temizlenmiş ama vücut sıcaklığını koruyamıyor. ben biraz pirinç patates tavuk u yaş mama gibi yapayım o halde çok sağolun inşallah kurtulur

Balimlilac

Yaş mama, ödül maması tarzında şeyler vermeyin bu dönem. Bir de alabiliyorsanız viyo immune alın bir haftalık paket şeklinde, her gün verin. Hem bağışıklığını yükseltir hem de sıvı kaybına iyi gelir. Ayrıca onu içmeyi çok seviyorlar.