Kedim Evin Her Yerine Kaka Yapıyor

Tanterosa

Merhabalar; Dişi kedim 7. Ayına girmek üzere. 2 aylıkken sahiplendik ve eve geldiğinden beri kum kabıyla mama kabı koridorda durur. Biz uyumadan önce de yatağını koridora alıp tüm kapıları kapatır, uyandığımızdaysa açarız (biz etrafta yokken tezgaha çıkıp ortalığı birbirine kattığı için salonu, ve yanımıza gelip bizi sabaha kadar uyutmadığı için yatak odalarını) bu sabah çok farklı bir durumla karşılaştım. Koridor ve banyonun her yerine kakasını yapmıştı. Poposunu da ilk kez temizlemediğini fark ettim. Ortalığı temizleyip işe gittim. Salon kapısını açık unutmuşum. Arkadaşım halının üç farklı yerine daha kaka yaptığını söyledi. Koltuklarda da gezdiği için evin her yeri batmış durumda :) Şu sıralar kızgınlık döneminde olduğunu düşünüyorum. Evde hiçbir sıkıntı yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim zira sinirlerim çok yıprandı

2 CEVAP

Susamsusi

Sanirim kedinin sinirleri de yıpranmış. Bildiğim kadariyla kızgınlık döneminin böyle belirtileri yok. Kapali kapilardan pek hoslanmaz kediler bunun sebebi bu durum olabilir. Yani genelde kizdiklari zaman farkli yerlere cis kaka yapiyolar

aleyn

kendini bi odaya kapatılmış hissediyor kedi gibi bi hayvan için kabul edilemez bi durum. davranış bozukluğuna yol açmış olabilir.