Kedim Banyo Lavabosuna İşiyor

_Catlover_

Kedim küçüklüğünden beri ara sıra banyo lavabomuza işiyor, poposunu kaldırınca katı sabuna denk geliyor dolayısıyla onun da hijyenik bir tarafı kalmıyor. Kumunu her gün temizliyorum pis bırakmam ama yine de ara sıra böyle yapıyor. Nasıl vazgeçirebilirim?

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Eğer alışkanlık hâline geldiyse bundan vazgeçirebilmeniz çok zor çünkü kumunun olmaması, kirli olması, lavabodan idrar kokusu alıyor olması gibi belirlenebilecek ve giderilebilecek bir gerekçesi yok, sadece canı öyle istiyor. Annemin sokaktan yetişkin olarak gelen kedisi de mutfak lavabosuna ve bangonun üzerindeki bulaşıklığa çişini yapıyordu. Bir türlü vazgeçiremeyince çareyi kedinin mutfağa erişimini engellemekte buldu. Siz de banyonuzun kapısını sürekli kapalı tutarak kedinizi lavabodan uzak tutabilirsiniz.

Bol patili günler dilerim. :)