Anne Kedi Yavruları Isırıp, Dövüyor?

fkartal0010

Merhabalar,
Kedim yaklaşık 1 ay önce kadar 5 yavru doğurdu ve malesef ki birisi öldü daha 10 günlükken.
Kalan yavrular sağlıklı, hareketli ve sevecenler. Gelişimleri de hızla ilerliyor fakat anne kedi bir miktar şiddetli davranıyor.
Doğası gereği bazı eğitimleri evet verecekler ama yavru kediler bağırmasına rağmen patileriyle kavrayıp yavruların boğazını, karnını ısırıyor, arka patileriyle tepiyor vs. Bu durum normal mi yoksa endişe etmeli miyim? 2 gündür bu şekilde davranmaya başladı açıkçası daha önce doğum yapan, büyüten kedi görmediğim için bir miktar yavrular için endişeliyim.

3 CEVAP

Emirrckr

Ben açıkçası hala oyun amaçlı olduğunu düşünüyorum,
Çünkü dediğiniz tarifler onu gösteriyor fakat genç bir anne sanırım yani henüz enerjisini kaybetmemiş :))
Eğer istemiyor ve reddedecek olsa hiç emzirmezdi ve direkt pati atar uzaklaşırdı diye tahmin ediyorum.

Ipekse

yani artık istemiyor olabilir yada siz dokunduysanız ondan istemiyor olabilir. dokunmamla ne alakası var demeyin bazı kediler kabul etmiyor. 1-2 hafta önce kedim 5 yavru doğurdu annemin boşluğuna gelmiş çıplak elle dokunmuş hiçbirini emzirmedi biz yatırıp koyduğumuzda kalktı zorladığımızda bizi tırmaladı. asla istemedi yavrularını hepsi 1 gün arayla öldüler. haa birde hamile olabilir çünkü kedim yavrularını dövüyordu sonra öğrendik ki hamileymiş

fkartal0010

İstemiyor olma ihtimali olabilir zaten başka kedileri pek sevmez ama beklediğimden çok daha iyi bir anne oldu. Bizden sakınır kıskanır durumda.
Dokunma durumunda bebeklik durumlarında fazlasıyla dikkatli davrandık umarım dediğiniz değildir. Çünkü halen daha emzirmelerinde ve sevmesinde bir sorun bulunmuyor. Sürekli aklı yavrularında belli ediyor.
Hamilelik durumu imkansız çünkü tek kedimiz var ve dışarıya çıkmıyor hiç.
Yorumunuz için teşekkür ederim :)