Önemli Yavru Kediyi Ne Zaman Kisirlastirmam Gerek ,Ciftelesebilir Mi

Miniss

Sokakta hasta halde iki yavru kedi bulmustum 3 aydır da yuva arıyorum fakat bur yuva bike çıkmadı.biri dişi biri erkek 4 aylık civarı diye tahmin ediyorum bugün erkek kedi dişinin sırtını ısırıp ciftlesmeye calisti gibi geldi , dişi kedi kızgınlığa girmeden yavrusu olamaz sanırım çok küçük geliyor gözüme henuz yavru ne zaman kisirlastirabilirim

6 CEVAP

aslihan_e

5 aylık rahat var bu kedi. Onlar büyüyememiştir bulduğunuzda, ondan küçük sanmışsınızdır. Kızgınlığa girmese de erkek kedi onu zorla hamile bırakabilir. Yine de önce şöyle iki hafta-bir ay besin değeri yüksek gıdalarla (İşlenmemiş sakatat, tavuk sakatat da olur, balık vs.) besleyin ondan sonra kısırlaştırın derim.

Emirrckr

Bencede nerden baksan 5 aylık var gibi,
Öncelikle dişi kedinizi kısırlaştırmanızı öneririm.
Bir hekimle görüşün,tüm testleri yapılsın eğer kilosu düşük vs.çıkarsa Aslıhan Hanım'ın dediği gibi besleyici gıdalarla bir süre besleyip kilo aldırır ardından hekiminizle kararlaştırdığınız bir günde kısırlaştırırsınız.
Şimdilik bu süreçte dikkatli olun,yanlışlıkla birleşme yaşanmasın.

blue_hpood

veterinerle görüşüp dişi olan için en erken kısırlaştırma tarihini öğrenin, 4-5 aylıkken hamile kalabilir ve normalden çok daha riskli.

Busraaadgn

Acilen bir veteriner hekim e başvurun ve bu süreçte ikisini evin ayrı kesimlerinde bulundurun.Aksi halde gerçekten riskli bir durum

Miniss

İlk buldugumda miniciklerdi bem bir aylık sanıyordum ama hekim de buyuyememisler 2 aylık var bunlar demişti,5 aylık olmuşlar o zaman.bana hala kucucuk geliyorlar 🥺

muratt_dgn

merhaba 5 aylık olmadan kısırlaştırma yapılamaz dişi kedilerde eğer kardeşse bunlar oyun oynuyodur çiftleşme değildir am 5 ay ve üstü dişi kediyi kısırlaştırabilirsiniz,güvenli olmasını istiyorsanız gaz anestezi yapan biyer bulun