Alt Komşu Sorunsalı..

Ebru-c

Geçenlerde aynı konu için yazmıştım bu akşam alt komşu yine geldi ve bu sefer tehdit etti alenen.
Ben zaten her yere halı serdim, gündüz uykularından uyandırıyorum oynatıyorum, mama rutini de oluşturmaya çalışıyorum. Yatmadan önce yemek veriyorum. Ama kedi bunlar sonuçta yinede koşturmak istiyorlar ki bugün saat daha 12 bile olmamıştı 15 dk bile koşturmadan komşu yukarı geldi, tehdit etti.
Ben ne yapabilirim bilmiyorum, öyle diken üstündeyim ki tarif edemem.
Şuan yemeklerini, tuvaletlerini, oyuncaklarını salona getirdim kapıyı kapattım kedilerimle burada yatacağım sesi engelleyebilmek için ama bu geçici bir çözüm. Tam anlamıyla çözüm bile değil çünkü yinede koşturuyorlar..

21 CEVAP

Ebru-c

Önce geldiğinde bir çözüm bulun ben rahatsız oluyorum falan demişti ama hani rahatsız olduğunuzu söylemenin de bir adab-ı vardır ya öyle sorunlu bir şekilde ifade etti ki zaten kendisini. Bugünde eşim açtı kapıyı bakın size rahatsız oluyorum dedim, bir çözüm bulun dedim hala aynı sorun devam ediyor. Bilmiyorum evde ne besliyorsunuz ama ben ses duymak istemiyorum, bi yere mi kapatırsınız ne yaparsanız yapın ama çözüm bulun." Diyo ve asla konuşmamıza müsade etmiyor, araya girip cevap vermemize imkan sağlamıyor. Diyoruz zaten elimizden geleni yapıyoruz, her yere halı serdik vs. Hala diyo ki çalışmayın bulun bakın ben size normal biri olarak geldim 2 kere normal normal konuşuyorum bu benim normal halim, bir dahakine böyle sakin olmam bu şekilde konuşmam diyor.

Ebru-c

Valla ev bakmaya başladım artık. Bu saat oldu 10 dakika uyuyamadım kedilerin peşinde olmaktan. Günah yemin ederim elin adamı kedilerime kafayı taktı diye 1 senelik sistemimizi değiştirmeye çalışıyorum olmuyor haliyle. Onlarda alışık değil 1 odada durmaya rahatsız oluyorlar.
Bir daha gelecek olursa kesinlikle polisi çağırırım zaten ama tek korkum kızları benden almaları

Ebru-c

Bu adamın gram geri vites yapacağını düşünmüyorum.

Ebru-c

Evin içinde diken üstünde olmaktansa taşınayım diye düşündüm. Adamın derdi kediler değil bence o olmasa başka bir şeye takacaktı kafayı gibi duruyor sahiden psikolojik sorunları var sanırım. Evde yürürken bile tedirgin oluyorum. Dün artık ne kadar rahatsız olduysam kedilerimden biri (Lily'm) geceden beri yanımdan 1 saniye bile ayrılmadı nereye gidersem peşimden geliyor ki normalde ne kendisini sevdirir ne de temas sever. Yapışık ikiz gibiyiz geceden beri.
Psikolojim bozuldu resmen

Ebru-c

Evet kiracıyım, adamın tavırları beni gerçekten çok tedirgin ettiği için çekiniyorum

Rabike

Hatta bir daha mı geldi." Alışsan iyi olur, arka arkaya üç tane çocuk yapıcam, sabahtan akşama kadar ağlayıp, bağırıp, koşturacaklar.O zaman ne yapacağını şimdiden düşünmeye başla" dersin. Gerginligini bırakıp eğlenmeye bak. Herkes pes eder tatlım. Pes etmeyeni görmedim. Adamın, senin kapından uzaklaşmasını bekleme, kapıyı sen kapat. Dominant olduğunu hissettir. Seni saf görmüş, üstüne geldikçe geliyo. Bak şimdi yaa eski günler aklıma geldi, bayadır böyle tiplere denk gelmedim :)