Nd Kitten A Geçiş?

aytunccc123

Selamlar arkadaslar Orijen six fish in yavru kedi beslenmesinde yeterli olmadığını öğrenince(bizzat instagram sayfasına da sordum)kitten mama arayışına geçmiştim orijen kitten düşündüm fakat stokta çok az var ve bu yuzdende çok pahalı maalesef anca tek bir kedim olduğunda alabilirim
Acana first feastten de çok memnun kalmayan olduğu için bende nd kitten a geri dönmek zorunda kaldım bugün paket geldi
Benimkiler baya özlemiş valla anneleri iki tabak yedi nerdeyse hiç yaş mama dahi istemedi ama yavrular koklayıp bıraktılar
Nasıl alistirabilirim?
Orijen ile karışık vereyim en başta dimi?
Yemezlerse de ısrarcı olayım?
Ya da yaş mamayla karışık mı yedireyim ilk olarak hani tadını alsınlar diye?
Önerilerinizi bekliyorum

4 CEVAP

simbakedi

orijenle karışık verip yavaş yavaş orijen miktarını düşürebilirsiniz. yaş mamayı hiç olaya katmayın yumuşak dışkıya sebep oluyorsa bence sonra burdan daha çok başınız ağrır. benim kedim hastalandığında kuru mamayı reddetmişti ben de yaş mamayla karıştırıyordum bu sefer de yaş mamasız yememişti. ben de bütün gün yaş mamayla karıştırmadan kuru mamayı vermiştim el mahkum yemişti en sonda. yaş mama için de tabak aldım sadece o tabağa koydum yaş mamasını artık o tabağı aldığımda yaş mama yiyeceğini biliyor. tabi bunları yaparken benim kedim 4-5 aylık falandı. sizinkilerin boyutuna ve yaşına göre buna benzer bir yol izleyebilirsiniz belki

Emirrckr

Önce Orijen ağırlıklı koyun önlerine ve giderek Orijen miktarını azaltıp N&D miktarını arttırın.
Tatmadıkları için tadını bilmiyorlar ve kokusu değişik gelmiş olabilir.
Sonuçta Orijen Six Fish'de buram buram balık kokusu vardır :)
N&D daha farklı gelmiş olabilir ondan yemiyordurlar.
Bir dediğim gibi karışık vermeyi deneyin olmazsa N&D ve beraberinde yine light ton balığı karışık vermeyi deneyebilirsiniz.
En azından N&D'nin bir tadına baksınlar muhtemelen severler.
Yaş mama yumuşak dışkıya yol açıyorsa vermeyin,ileriki dönemlerde tekrar denersiniz.
Olmazsa da zaten şart değil,yaş mama masrafı yerine evde kendiniz tavuk,sebze haşlayıp verebilirsiniz,daha sağlıklı olur.

aytunccc123

Yaş mama mümkün mertebe vermiyorum çünkü nedense bu yavrularda yumuşak dışkı hatta aşırı dışkılamaya nerdeyse ishale yakın dışkılamaya yol açıyor malesef sadece geçen gün dardanel light ton balığı yedirdim onda sorun olmadı
Yaş mama olarak animonda carny ocean ve schesir denedim ama her ikisjde dediğim gibi yumuşak dışkı problemine yol açıyor hemde az verdiğim halde yani kuruyla karışık versem bile aynı

aytunccc123

Light ton balığı ile verdim şuan ve yiyorlar nd yi